AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN 2023 Eğitim Vizyonu Okul Müdürleri Bilgilendirme Toplantısına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN 2023 Eğitim Vizyonu    Okul Müdürleri Bilgilendirme Toplantısına Katıldı…

2023 Eğitim Vizyonu Bilgilendirme Okul Müdürleri  toplantısı okul türlerine göre İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN başkanlığında Şube Müdürlerimizin katılımı ile  İbrahim Evren Mesleki Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda yapıldı. İki oturum halinde yapılan toplantının  birinci oturumuna anaokulu, ilkokul ,ortaokul, imam hatip  ortaokulu, özel eğitim okulları ve Rehberlik Araştırma Merkezi müdürlerinin katılımıyla ,ikinci oturum ise lise müdürlerimizle yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; 2023 Eğitim Vizyonun asla bir belge olarak nitelendirilmemesi gerektiğini ifade etti. Amacımız okullarımız arasındaki farkları en aza indirgemektir. Başarıyı bireysel olarak nitelendirmeden takım çalışması yaparak ekip başarasını sağlamalıyız. Başarı hepimizin başarısı olmalı. Ulusal anlamda da başarıyı yakalayabilmenin sırrının takım çalışması olduğuna inanıyorum. Afyonkarahisar’ın  güzelliklerini gizli yeteneklerini ortaya koyma çabalarımızı artırmalıyız. Öğrencilerimizin, velilerimizin kalplerine dokunmalı ,onları  motive etmeliyiz. Bu da ancak bireysel farklılıkları unutmadan atacağımız adımlarla mümkün olabilir. Kurduğumuz ve kuracağımız atölyelerle bireysel farklılıklara destek verebiliriz. Atölyede çalışma yapan öğrencilerimizin yaparak ,yaşayarak öğrenmelerine kapı açalım. Öğrencilerimizin kaygılarını azaltarak adalet ve disiplinle öğrenme ufuklarını geliştirmelerine rehberlik ederek destek verelim .Gerekli gelişim ve dönüşüm için muhtarlarımızla işbirliği yaparak sadece öğrencilerimiz için değil Afyonkarahisar halkı için el ele vererek çalışalım.

Eğitim –öğretim müdür odalarında oturarak, talimatlar verilerek yapılamayacağını   biliyorsunuz. Biz öğretmeniz siz okul müdürleri yalnızca öğretmenlerimize rehber  ve lidersiniz. Makamlarınızdan güç almadığınızı ,makamlarınıza güç kattığınızı biliyor ve bu inançla  2023  Eğitim Vizyonunda bize verilen örnekleri beraberce yeniden yorumlayarak yenilikler ortaya koyacağınızı biliyorum .Okullarımızda eğitim –öğretimi  yaşamın bir parçası haline getirelim .Biz de öğrencilerimizle kendi yaşamlarımıza yenilikler getirelim. İl Milli Eğitim Müdürü olarak hepinizin başarı serüvenimizde çok güzel hikayeler yazacağınıza inanıyor ve hepinize güveniyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum diyerek sözlerine son verdi.

Toplantı okul müdürlerimizle 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde fikir alışverişinin yapılmasının ardından sonlandırıldı. 

06-02-201906-02-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.