AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN 27 Ağustos Sinanpaşa İlkokulu Öğrencileri İle Birlikte Sabah Çorbası İçti...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN 27 Ağustos Sinanpaşa İlkokulu Öğrencileri İle Birlikte Sabah Çorbası İçti...

27 Ağustos Sinanpaşa İlkokulunda öğrencilere sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırılması, okul-öğrenci-veli işbirliğinin ve iletişiminin sağlanması, öğrencilerin meslekleri tanıması, olumlu okul ikliminin oluşturulması amacı ile bardakta çorba ve kariyer günleri projesi uygulanmaktadır. Proje kapsamında haftanın Çarşamba günü veliler tarafından hazırlanan değişik çorba türleri bardakta öğrencilere ikram ediliyor. Öğrenciler ilk ders tenefüsünde  çorba içerken her hafta değişik bir meslek grubu ile bir araya gelme fırsatı elde ediyorlar. Çorba içiminden sonra öğrenciler davet ettikleri meslek sahiplerine, meslekle ilgili merak ettiklerini sorarak meslekleri tanıyor.

Bardakta Çorba ve Kariyer Tanıtım Günlerine İl ve İlçe protokol üyeleri ve basın mensupları da katılarak öğrencilerimizle sohbet edip, meslekleri ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

Bardakta Çorba ve Kariyer Tanıtım Gününe İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN da katıldı, öğrencilerin merak ettikleri soruları cevaplayarak, Okul Müdürü Alişan AKGÜN’ den okulda uygulanan okul hayvan barınağı, okul uygulama bahçesi, Al Götür Oku getir, Fazlaysa Koy İhtiyaçsa Al, Veli Çay Buluşmaları, Mangal Günü, Pilav Günü, Keşkek Günü, Bilgiyi Bilen Öğrenci, Bir Şarkı, Bir şiir, Bir Fıkra Projeleri ve okula yapılacak havuzla ilgili bilgi aldı. A-Ekip ve değerler eğitimi çalışmalarının eğitim öğretime katkısına da değinerek emek veren arkadaşlarımı kutluyorum diyerek faaliyetlerdeki başarılarından dolayı takdir ettiğini belirtti. Bardakta Çorba etkinliği fotoğraf çekimiyle sona erdi.

28-03-201828-03-201828-03-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.