AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN 3. Kitap Okuma Yarışması Ödül Törenine Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN 3. Kitap Okuma Yarışması Ödül Törenine Katıldı…

Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Şubesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Afyonkarahisar Belediyesi iş birliği ile “Bütün kitaplar bir tek kitabın daha iyi anlaşılması için okunur.” düsturu ile yola çıkılan ve bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ödüllü Kitap Okuma Yarışması sonunda Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından belirlenen okullarda, gönüllü öğretmenlerimizin gözetiminde sınav yapıldı. Kitap Okuma yarışmasına  merkez ilçeden 5231 öğrenci katıldı. Üç kategoride düzenlenen yarışmalar sonucunda toplam 120 öğrenci ödül almaya hak kazandı.

3. Kitap Okuma Yarışması Ödül Törenine Afyonkarahisar Milletvekili Ali ÖZKAYA, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin ÇOBAN, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat PEKER, Baro Başkanı Turgay ŞAHİN, Memur Sen Genel Başkan  Vekili Latif SELVİ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Maarif Müfettişleri Koordinatörümüz Etem GÜRSÜ, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Musa DİNÇGEZ, Şube Müdürlerimiz A.Fevzi ÖZDEMİR, Hikmet TUNCER, Muammer DEMİRCAN, Mustafa KOÇAK, Gürbüz BIDIK, Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Sendika Başkanı Mustafa ARSLAN ve okul müdürleri katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Sendika Başkanı Mustafa ARSLAN İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’a  ve Afyonkarahisar Belediyesine Kitap Okuma Yarışmasına verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN yaptığı konuşmada; “Eğitim Bir-Sen, Afyonkarahisar Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün işbirliği ile 3 yıl önce başlattığımız çalışmalar sekteye uğramadan verimli bir şekilde günümüze kadar geldi. İyi bir medeniyet kurmanın yolu okumaktan geçer. Bilim ve kültürün kapısı okumakla açılır. Yürüttüğümüz çalışmalar neticesinde öğrencilerimiz okuma kültürünün yanı sıra hediyeler de kazandı. Ayrıca okul kütüphanelerimiz kitapla doldu. Çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Afyonkarahisar Milletvekili Ali ÖZKAYA yaptığı konuşmasında okumanın öneminden bahsederek kurumlarımıza verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Program protokolün dereceye girenlere ödüllerini vermesiyle sona erdi.

02-05-201902-05-201902-05-201902-05-201902-05-201902-05-201902-05-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.