AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Abdürrahim Mısri Ortaokulu Geri Dönüşüm Şenliğine Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Abdürrahim Mısri Ortaokulu Geri Dönüşüm Şenliğine Katıldı...

Geri Dönüşüm Şenliğe İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Şube Müdürlerimiz Muammer DEMİRCAN, Gürbüz BIDIK, okul müdürlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’’ Dünyada insanlar dışında çöp üreten bir canlı türü yok. Binlerce yıldır hüküm sürdüğümüz bu gezegen üzerinde özellikle son birkaç yüzyıl içerisinde hayatımıza soktuğumuz; lastik, plastik gibi atıklar çevremize ağır zarar veriyor. Gelecek kuşaklara daha güzel bir dünya bırakmak için yapmamız gereken, çöplerimizin hepsini geri dönüştürmeye çalışmak.

Bu bağlamda, Sıfır Atık; insanların sürdürülebilir bir hayat tarzını benimseyip, hayat biçimlerini bu yönde değiştirmeye özendiren; gözden çıkarılmış tüm malzemelerin diğer ürünler için kaynak olarak kullanılabilecek biçimde dizayn edildiği; etik, ekonomik ve verimlilik hedefi olarak tanımlanır.

 Gelecek nesillere daha temiz ve gelişmiş bir Türkiye bırakılması hedefleri doğrultusunda gerçekleştirilen "Sıfır Atık Projesi’ni” Abdürrahim Mısri Ortaokulu ailesi olarak bizler de benimsedik. Atıkların tümüyle kazanılmasını hem ekonomiye sağladığı katkı, hem de gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakmak adına kendimize görev edindik.’’ diyerek başta okul idaresi olmak üzere şenlikte emeği geçenlere teşekkür etti.

Okul bahçesinde en yüksek atık tepesini oluşturan öğrencilerimiz, atık maddelerden en yararlı geri dönüşüm projesine de imza attılar. Konferans salonunda atık maddelerden yapılan kıyafetler izleyenlerin beğenisine sunuldu.

Geri Dönüşüm Şenliği öğrencilerin rol aldığı ‘’GELECEĞİNİ ÇÖPE ATMA’’ sunumuyla devam etti. 4 farklı kategoride dereceye giren öğrencilere protokol üyelerince ödüllerinin takdimiyle Geri Dönüşüm Şenliği sona erdi.

04-06-201804-06-201804-06-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.