AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Abdürrahim Mısri Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisini Ziyaret Etti…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Abdürrahim Mısri Ortaokulu TÜBİTAK Bilim Fuarı Sergisini Ziyaret Etti…

Ülkemizde bilim kültürünün yaygınlaştırılmasına yönelik olarak Abdürrahim Mısri Ortaokulu öğretmenlerimizin rehberliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan projelerin sergilendiği 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarını İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın yanı sıra Müdür Yardımcımız Musa DİNÇGEZ Şube Müdürlerimiz A. Fevzi ÖZDEMİR, Muammer DEMİRCAN, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Akın YILDIRIM ile okul müdürlerimiz, ziyaret etti.

Ziyarette Abdürrahim Mısri Ortaokulu Müdürü Hüseyin GÜNEŞ açılış konuşmasını yaparak katılımcılara fuarlarının tanıtımını yaptı.Ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve protokol üyeleri kurdele keserek Bilim Fuarı Sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

  Okulumuz Kapalı Spor Salonunda Abdürrahim Mısri Ortaokulu öğrenci ve öğretmenlerinin hazırladığı toplam 22 adet projenin sergilendiği stantları gezen İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN  proje sorumlularından bilgi aldı. Her bir projeyle yakından ilgilenen YALÇIN; “Bilgi üretimi; çevrede olup bitenleri merak ederek, merak edilenleri araştırarak ve araştırma sonuçlarını paylaşarak gerçekleşir. Ülkemizde düzenlenen bilim fuarlarının temel amacı, öğrencilerimizin bilimle buluşmasını, bilime ve bilimsel düşünceye ilgi duymasını sağlamaktır. Bilim fuarları, katılımcılara problem çözme becerilerini geliştirme, üretkenliklerinin farkına varma ve kendini ifade etme imkanı sağlaması nedeniyle önemlidir. Çalışmalarından dolayı başta okul müdürü olmak üzere tüm öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın Bilim Fuarı Anı Defterine teşekkür mesajı yazmasıyla ziyaret sona erdi.

09-04-201909-04-201909-04-201909-04-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.