AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Açık Uçlu Soru Hazırlama Kursunu Ziyaret Etti…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Açık Uçlu Soru Hazırlama Kursunu Ziyaret Etti…

İl Ölçme Değerlendirme Merkezimizin Afyon Lisesi’nde düzenlediği Açık Uçlu Soru Hazırlama Kursunu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL ve Afyon Lisesi Müdürü Turgay BİNGÜL ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN öğretmenlerimizin çalışmalara katılmalarından dolayı duyulan memnuniyeti dile getirerek;“2023 Vizyon Belgesi’nde yer alan, Ölçme Değerlendirmelere yönelik çalışmalar kapsamında, Ölçme Değerlendirme Merkezimiz, 51 öğretmenimize ortaokullar düzeyinde Türkçe, Sosyal Bilgiler, Matematik ve Fen Bilimleri branşlarında beş gün süresince, Açık Uçlu Soru Hazırlama  Kursu verilmekte. Kursta, öğrencilerin üst düzey becerilerini ölçmeye yönelik çalışmalar, ABİDE (Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi  ) tarzı soru örnekleri inceleme ve yazma çalışmaları, Rubrik (Cevap anahtarı) yazımı, PISA: Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı, TIMMSS: Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması, konuları yer alıyor” dedi.

Afyon Lisemizde İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN sınıflarda öğrencilerimizi ziyaret ederek Eğitim Öğretim üzerine sohbet etti. Yarıyıl tatilini verimli geçirmelerini ve kitap okumalarını tavsiye etti. Okul öğretmenlerimiz ile buluşmasında; “Biz eğitimciler olarak çocuklarımızın akademik başarılarını göz ardı etmeden, onların insani, kalbi ve ruhi duygularına da hitap etmeliyiz. 2023 Eğitim Vizyonunda çift kanatlı eğitim ifadesinden anlaşılacağı üzere ahlaki değerlerin kazandırılması akademik bilgiler kadar önem arz etmektedir. Notun bir amaç değil sadece araç olduğunun kavranmasını sağlayabilirsek, gözetmensiz sınav yapabilecek aşamaya gelmişiz demektir. Öğrencilerimiz gözetmensiz sınavlarda hiçbir yere bakmadan kağıdına odaklanarak benim hak ettiğim budur, beni bir gören vardır yada adaletsizlik olur diyebilmeli. Öğrenirken eğlenebilmeli. Sportif ve sanatsal yeteneklerinin farkına varabilmeli” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN özverili çalışmalarından dolayı tüm öğretmenlerimize teşekkür ederek ziyaretini sonlandırdı.

15-01-201915-01-201915-01-201915-01-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.