AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN AFAD Temel Hafif Arama Kurtarma Tatbikatını İzledi...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN AFAD  Temel Hafif Arama Kurtarma Tatbikatını İzledi...

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nde yapılan tatbikata İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet BULDAN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mevlüt ÇINAR, Arama Kurtarma ve Tahliye Ekiplerimiz katıldı.

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığımız arasında imzalanan protokol çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı  Afyonkarahisar AFAD İl Koordinatörü Ahmet Oğuz CEYHAN tarafından 25 gönüllü öğretmenlerimize 10 saatlik farkındalık eğitimleri verildi. Eğitimler sonunda Temel Arama, Kurtarma ve Tahliye Ekibi kuruldu. Bu ekibimize 32 saatlik Temel Arama, Kurtarma ve Tahliye eğitimleri verildi.

Acil durum çağrısıyla başlayan tatbikatta acil durum alanına kurtarma araçları ve ambulansla kısa zamanda intikal eden ekipler yaptıkları kaba aramanın ardından, sismik arama ve köpekli arama yaptılar. Yapılan aramalar neticesinde organize olarak çalışan AFAD ekipleri başarılı bir şekilde sonuca ulaştı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN başarılı bir şekilde Arama Kurtarma ve Tahliyeyi gerçekleştiren ekibi tebrik ederek; "İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığımız arasında imzalanan protokol çerçevesinde arama kurtarma faaliyetlerinde gönüllü olarak destek olacak öğretmenlerimiz arasından seçim gerçekleştirildi. İlimizde 25 öğretmenimiz gönüllü oldu. İl merkezimizden teşekkül eden iki tim oluşturuldu. Bu gün burada eğitim alan öğretmenlerimiz başarılı bir tatbikat gerçekleştirdi. Bu eğitimler işbirliği dâhilinde İlçelerimizde de gerçekleştirilecek. Oluşturulacak arama kurtarma ekipleri ilimizde veya bölgemizde meydana gelebilecek afetlerde en büyük destekçimiz olacak" dedi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet BULDAN da kurulan ekipler ve yapılan tatbikatla ilgili bilgilendirmeler yaptı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve Afet ve Acil Durum Müdürü Mehmet BULDAN tarafından gönüllü öğretmenlerimize katılım belgelerinin verilmesiyle tatbikat programı sona erdi.

27-06-201927-06-201927-06-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.