AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Afyonkarahisar e-Twinning İl Çalıştay Açılışına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Afyonkarahisar e-Twinning İl Çalıştay Açılışına Katıldı…

TOBB İmam Hatip Anadolu Lisesi Konferans Salonunda, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesi ile başlayan çalıştayda, eğitmenlik yapacak öğretmenler kendilerini tanıttı. Açılış konuşmasında İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN “e-twinning çalışmaları ilimizde kısa zamanda çok iyi bir ivme yakaladık. Yeni katılan arkadaşlar süreç içerisinde konular ve çalışmalar ile ilgili çok şey öğreneksiniz. Öğrenmek ve bilgiyi depolamak yeterli olmaz. Öğrendiklerinizi davranışa dönüştürebilmeniz gerekiyor. Amacımız öğrendiğimiz bilgi ve becerileri doğru olarak yayabilmek. Çalıştaya gönüllü katılmak isteyen öğretmen sayısının fazlalığı bizi sevindirdi. İlgilerinden dolayı öğretmenlerimize teşekkür ediyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum.Bildiğiniz üzere bilişim teknolojilerinin eğitim içerisindeki rolü her geçen gün artmakta. Bunun sonucunda eğitim klasik olmaktan çıkıp ,dünya üzerinde bilginin daha hızlı arttığı ve yeni bilgilerin anında tüm dünyaya yayıldığı bir duruma gelmiştir. Eğitimin teknolojiyle birlikte daha kapsamlı hale gelmesi ülkelerin ortak projeler yapmasına, sınırların ortadan kalkmasına neden olmuştur. Avrupa da ortak yürütülmekte olan bir projede  e-twinning projesidir. Bu projenin amacı Avrupa’nın değişik ülkelerinde görev yapan öğretmenlerin bilgi paylaşımı yapabileceği çevirim içi bir ortam oluşturmaktır” dedi.

Çalıştayın başarılı geçmesi temennisi ve fotoğraf çekimlerinin ardından açılış sona erdi.

19-12-201819-12-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.