AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde Erasmus+ Ekibiyle Buluştu…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde Erasmus+ Ekibiyle Buluştu…

5 farklı ülkeden 14 eğitimcinin hazır bulunduğu Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizdeki Erasmus+ kapanış programı İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ‘ın yanısıra 400 öğrenci, 30 öğretmen ve 15 personelin katılımıyla yapıldı.

Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lise Müdürü Abdullah Cemal TOLA konuşmasında; “Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak, Erasmus+ KA219 “Eleştirel düşün, akıllıca davran” isimli projesinde ortaklarımız İtalya, İspanya, Romanya ve Makedonya´dır. Bu proje ile öğrencilerimize, eleştirel bir bakış açısı ve farklı düşünebilme becerisi kazandırması hedeflenen projenin kapanış programı okulumuzda gerçekleşiyor. Katılımlarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’a teşekkür ediyorum” dedi.

Programda öğrencilerimizin etkinliklerini izleyerek sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “Erasmus+ projeleri öğrencilerin dil becerileri ve özgüvenlerini geliştirmenin yanında onlara unutulmaz deneyimler yaşama fırsatı sunuyor.  Öğrenciler yeni ülkeler, yeni insanlar ve yeni kültürler tanıyarak farklı kişilere karşı saygılı olabilme ve önyargısız yaklaşabilme becerilerini kazanıyorlar. Öğrenciler farklı kültürler tanıdıkça da dünya benim için var fikrinden, dünya bizim için var fikrine yelken açmaktadırlar. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Program 11. Sınıf öğrencilerimizin hazırlayıp sunduğu tiyatro gösterileri ile sona erdi.

25-04-201925-04-201925-04-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.