AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Akıl ve Zeka Oyunları İl Birinciliği Yarışmalarında Dereceye Giren Öğrencilerimize Ödüllerini Verdi...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Akıl ve Zeka Oyunları İl Birinciliği Yarışmalarında Dereceye Giren Öğrencilerimize Ödüllerini Verdi...

Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu (TAZOF) ve Temel Eğitim Genel Müdürlüğümüz işbirliği ile düzenlenen Akıl ve Zeka Oyunları İl Birinciliği Yarışmaları Kazım Özer İlkokulumuzda yapıldı.

Yarışmalar sonunda Kazım Özer İlkokulumuzda düzenlenen Ödül Törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanı sıra İl Milli Eğitim müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL Tüm Akıl ve Zeka Oyunları Federasyonu Temsilcileri, okul idarecilerimiz, öğrenci velileri, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ödül töreninde yaptığı konuşmalarında; "Dünyanın yapay zekayla ilgilendiği bir dönemde bizim çocuklarımızın zekanın iyi kullanılması ve geliştirilmesi yönüyle çalışmalar yapmaması düşünülemez. Okullarımızda yürüttüğümüz eğitim öğretim faaliyetleri okuma, yazma ve dört işlemden ibaret değil. Sosyal, kültürel, sportif ve farklı alanlarda da çocuklarımızın hem bireysel gelişimini sağlamaya çalışıyor hem de akademik başarılarını arttırmak için çalışmalar yürütüyoruz. Çocuklarımızın zekasını açıcı ve geliştirici türden etkinliklerden bir tanesi de Akıl ve Zeka Oyunları Yarışmalarıdır. İlimizde birçok okulumuzda mahalli imkanlarla ve okul aile birliklerimizin katkılarıyla Akıl ve Zeka Oyunları Sınıfları açılmakta. İl Milli Eğitim müdürlüğü olarak bizlerde okullarımıza gereken desteği vererek teşvik ediyoruz. Yarışmalar sonunda sekiz kategoride dereceye giren öğrencilerimiz Antalya Bölge Finalinde ilimizi temsil edecekler. Hepsini tebrik ediyor yarışmalarda başarılar diliyorum. Öğrencilerimize destek veren federasyonumuza, ailelerimize, okul idareci ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL ve Okul Müdürümüz Asım İLARSLAN'ın dereceye giren öğrencilerimize madalya ve ödüllerini takdim etmesiyle program sona erdi.

17-02-202017-02-202017-02-202017-02-2020

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.