AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Aşure Günü Etkinliklerine Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Aşure Günü Etkinliklerine Katıldı...

Uydukent Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin Düzenlediği Geleneksel Aşure Günü Etkinliklerine İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanısıra Şube Müdürlerimiz A.Fevzi ÖZDEMİR, Mustafa GÜNAY, Okul Müdürlerimiz, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

Okulumuz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Suna BEKAR'ın aşure dağıtımı öncesi dua okuması ile başlayan etkinliklerde İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı Öğrencilerimiz ve Alan Şefimize yaptıkları aşure için teşekkür etti. YALÇIN; "Aşure Hz Nuh Peygamber zamanında tufan sonrası gemisinde son kalan gıdalarını bir kapta toplayıp pişirmesiyle başlamış, hicri takvime göre muharrem ayının 10.gününden itibaren ay sonuna kadar yapılmış ve kültürümüze yerleşmiş bir uygulamadır" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın açılış aşurelerini dağıtmasının ardından tüm misafirlerin kendi aşurelerini almasıyla etkinlik sona erdi.

24-09-201924-09-201924-09-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.