AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN "Başarı Bedel İster" ve "Cevizin Kabuğunu Kırmak" Temalı Konferanslara Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN

Prof. Dr. Nurullah GENÇ Kamil Miras Anadolu Lisesi Konferans Salonunda saat 14:00'de "Başarı Bedel İster"  ve saat 20:00'de "Cevizin Kabuğunu Kırmak"  temalı konferans verdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün organizasyonu ile düzenlenen konferansa Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ,  Millet Vekilimiz Ali ÖZKAYA, Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Mehmet TANIR, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL, Şube Müdürümüz Adem KARAKELLE, A.Fevzi ÖZDEMİR, Gürbüz BIDIK, protokol üyeleri, Okul İdarecilerimiz, öğretmenlerimiz, çok sayıda öğrencimiz ve halkımız katıldı.

Prof. Dr. Nurullah GENÇ, öğretmen ve öğrencilerimizle buluşma imkanı sağlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'a teşekkür ederek başladığı "Başarı Bedel İster" temalı konferansında; "İnsanların diğer canlılardan farklı olarak bir iç sesi vardır. Bu iç sesin nereye çağırdığı, ne amaçla çağırdığı çok önemlidir. Sevgili öğrenciler içinizdeki sesi zaman zaman kontrol edin. Alimlerimiz gibi bir ömürlük iç seslere sahip olun. Bütün bir insanlığa ve kainata faydalı işler yapma peşinde olun. Bilginin efendisi olabilmek için çalışmanın uşağı olmak zorundayız. Çalışırken de başarıyı yakaladıktan sonrada kendini bilmek çok önemlidir. Kendini bilmek yaradılış amacını da bilmektir. Nerelerden geldiğini bilmek, tarihini, coğrafyasını, medeniyetini kısacası Hz. Ademden itibaren günümüzü bilmektir. Yarışmayı ve çalışmayı bitiş noktasını geçtim diyerek sakın bırakmayın. Çöllerde ya da kurak topraklarda yok olan nehirler gibi değil denizlere ve okyanuslara ulaşabilen nehirler gibi güçlü ve amaçlı olun" dedi.

Prof. Dr. Nurullah GENÇ "Cevizin Kabuğunu Kırmak"  adlı konferansında ise akıl ve kalp uyumu, dünya hayatının sonlu olduğu, ateş ve toprak medeniyeti konularındaki derin bilgilerini izleyenleri ile paylaştı. Şiirleriyle renklendirdiği konferans hatıra fotoğrafı çekimleriyle sona erdi.

20-09-201920-09-201920-09-201920-09-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.