AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Başarıları Ödüllendirdi...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Başarıları Ödüllendirdi...

Afyon Lisesi Konferans Salonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yıl içerisinde düzenlenen TÜBİTAK Ortaokul ve Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Finaline katılan,4006 Bilim Fuarı düzenleyen, Liseler Arası Münazara Ligine katılan, Liseler ve Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmasına katılan ve dereceye giren öğretmen ve öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.  Tören Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Şube Müdürlerimiz Hikmet TUNCER, Muammer DEMİRCAN, Adem KARAKELLE ve davetlilerin katılımıyla yapıldı. Törende TÜBİTAK Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projelerinde Bölge Finaline kalan 9 projenin danışman öğretmenleri ve öğrencileri, TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Finaline kalan 13 projenin danışman öğretmenleri ve öğrencileri, Liseler Arası Bilgi Yarışmasına katılan 37 okula ve burada görev alan 43 öğretmen ve 148 öğrenci,  Liseler Arası Münazara Ligine katılan 40 okul, 26 öğretmen ve 160 öğrenci, Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmasındaki 3 finalist okula ve öğrencilerine, görev alan 10 öğretmene, 4006 Bilim Fuarı düzenleyen 43 okul ve koordinatör öğretmenlerine ödülleri takdim edildi.

Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ konuşmalarında eğitimin sadece derslerden ibaret olmadığını,  münazara, bilgi yarışması, TÜBİTAK bilimsel faaliyetlerin insan hayatına çok şey katacağından, hem akademik hem de mesleki anlamdaki başarıyı arttıracağını belirtti. Ayrıca yıl boyunca bu çalışmalara katılan ve emek veren herkese teşekkür eden Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ, yapılan bu çalışmaların toplumu daha iyi bir hale getireceğini eğitimle beraber geleceği şekillendirdiğini de sözlerine ekledi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN,  ilimiz çapında eğitime katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK çalışmaları, Münazara Ligi gibi çalışmaların ve projelerin devam edeceğini,  bunların hem akademik başarı hem de kişisel başarıları yakalama adına büyük katkısı olacağını, çalışmalarda ve projelerde görev alanları başarılarından dolayı kutlayarak teşekkür ettiğini ifade etti.

Tören protokol üyelerince ödül takdiminin ardından fotoğraf çekimiyle sona erdi.

24-05-201824-05-201824-05-201824-05-201824-05-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.