AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Bayraktepe İlkokulu’nda Boya Badana ve Tadilat İşlerini Yapan Denetimli Serbestlik Altındaki Hükümlüleri Ziyaret Etti…

    Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol çerçevesinde yükümlüler, Türkiye genelindeki çeşitli okulların tamir bakım onarım ve temizlik işlerini yapıyor. İmzalanan protokol çerçevesinde Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇELENK , İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürü Mustafa ERSOY Bayraktepe İlkokulunda çalışmalarını sürdüren yükümlüleri  ziyaret etti. Ziyaret sonrası Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇELENK ; “Bakanlıklar arasında imzalanan protokol çerçevesinde Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü kontrolünde kamu yararına ücretsiz çalışan yükümlülerimiz il genelindeki okullarımızda tadilat, temizlik, bakım ve onarım çalışmalarına başladı. Bu çalışma yükümlülerimizin hem meslek edinmelerini hem de topluma faydalı bireyler olma adına sosyalleşmelerini sağlıyor. Proje bizim çalışmalarımıza büyük katkı sağlayacaktır” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Bayraktepe  İlkokulu’nda Boya Badana ve Tadilat İşlerini Yapan Denetimli Serbestlik Altındaki Hükümlüleri Ziyaret Etti…

      İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN da Denetimli Serbestlik Müdürlüğündeki yükümlülerin topluma kazandırılması amacıyla başlatılan projeyi önemsediklerini ,projenin Afyonkarahisar İl Merkezi ile Sandıklı, Sinanpaşa ve Şuhut ilçelerinde de uygulanacağını söyleyen YALÇIN; “ Çocuklarımızın  ikinci yarıyıl dönemine daha sağlıklı ve kaliteli eğitim yapmaları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu noktada projenin çalışmalarımıza büyük katkı sağlayacağını aynı zamanda yükümlülerin meslek edinmelerine ve kendi işlerini kurmalarına katkı sağlayacağını düşünüyoruz” dedi. 

     Afyonkarahisar Denetimli Serbestlik Müdürü Mustafa ERSOY projenin   yükümlülerin kurallara uyma becerisi ve çalışma disiplini kazanmaları, başkalarının haklarına saygı göstermeleri, zamanı planlamaları, bir meslek edinerek kendi işlerini kurmalarına veya bir iş edinmesini amaçlayan iyileştirme ve topluma kazandırmayı esas alan bir yükümlülük olduğunu belirterek yarıyıl tatili boyunca görevlendirilen 40 yükümlünün, Afyonkarahisar Merkez ile Sandıklı, Sinanpaşa ve Şuhut ilçelerinde önceden belirlenen okullarda bakım, tamir, tadilat ve temizlik çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

     Ziyaret toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

21-01-201921-01-201921-01-201921-01-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.