AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Bayraktepe Ortaokulu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisini Ziyaret Etti...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Bayraktepe Ortaokulu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisini Ziyaret Etti...

Öğrencilerimizin ürettikleri bilimsel çalışmaları, araştırma ve incelemeleri arkadaşlarıyla, öğretmenleriyle ve ilgi duyan herkesle paylaşmak, eğitici, öğretici ve eğlenceli bir ortam oluşturmak amacıyla hazırladığı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisini İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanı sıra Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL,  Okul Müdürlerimiz ile veliler ziyaret etti.

Ziyarette Bayraktepe Ortaokulu Müdürü Osman YÜCEDAĞ ve Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL açılış konuşmalarında katılımcılara fuarın tanıtımını ve amacını anlatarak emeği geçenlere teşekkür etti. Ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve protokol üyeleri kurdele keserek Bilim Fuarı Sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

Bayraktepe Ortaokulumuzdan 44 görevli öğrencinin 9 danışman öğretmen rehberliğinde Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Rehberlik, Teknoloji Tasarım ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında yaptığı  22 bilimsel projenin sergilendiği stantları gezen İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN  proje sorumlularından bilgi aldı. Her bir projeyle yakından ilgilenen YALÇIN; "TÜBİTAK Bilim Fuarlarının çıkış noktası okul ortamında, okulun imkanlarını kullanarak bilim fuarı düzenlenmesidir. Diğer bir önemli nokta ise öğrencilerin çevrelerinde var olan malzeme ve kaynakları kullanarak proje geliştirmeleri ve sunmalarını sağlamaktır. Sonuç olarak, her öğrencinin bilime iz bırakabilmesini sağlayacağını düşündüğümüz bu fuarlar, öğretmenlerimizin süreci anlaması ve öğrencilere doğru bir şekilde aktarması ile gerçekleşmektedir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Bilim Fuarı Sergisinin gezilmesinin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, okulumuz öğretmenleriyle sohbet ederek eğitim öğretim faaliyetleri ile ilgili konularda görüş alışverişinde bulundu. Öğretmenlerimizden özverili çalışmalarına hız kesmeden devam etmelerini isteyen YALÇIN, öğretmenlerimizden, öğrencilerimizi akademik olarak hayata hazırlarken maneviyat duygusuna sahip vatanına ve milletine faydalı bireyler olabilmeleri için de gerekli çabayı sarf etmelerini istedi.

Dilek ve temennilerin alınmasıyla ziyaret sona erdi.

17-10-201917-10-201917-10-201917-10-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.