AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Değerler Hareketi Ödül Törenine Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Değerler Hareketi Ödül Törenine Katıldı...

İl Milli Eğitim müdürlüğümüzce Hattat Ahmet  Karahisari Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen Ödül törenine  Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı İsa SAĞBAŞ,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve protokol üyeleri katıldı.

Program DEHA´dan Sorumlu Şube Müdürü Hikmet TUNCER´in beş yıl boyunca okullarımızda Değerler Hareketi kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili konuşmasında, “İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce, öğrenci, veli, öğretmen ve yöneticiler ile paydaşları toplumsal değerler konusunda harekete geçirerek,  öğrencilerde kazanımları, kurumlar ve toplumda bu konudaki farkındalık düzeyini artırmak, ahlaki değerlerle donatılmış öğrenciler yetiştirmek ve öğrencilerin yeteneklerini keşfederek bu yeteneklerini doğru ve faydalı bir şekilde kullanmalarını sağlamak amacıyla son beş  yılda ´´Değerler Hareketi´´ ismiyle ilimizdeki her tür ve dereceden okul/eğitim kurumlarında proje uygulanmıştır.

2017/2018 Eğitim- Öğretim  yılı boyunca, her ay farklı bir değerin işlendiği faaliyet ve proje tabanlı çalışmada,  Sağlıklı İletişim, Temizlik, Hak ve Sorumluluklar, Merhamet, Tarihi ve Kültürel Mirasa Sahip Çıkmak, Kanaatkarlık konularında etkinlikler gerçekleştirilmiş olup, faaliyetler  okul idaresi, öğrenci, öğretmen  ve veli işbirliği ile gerçekleştirilmiştir. Yapılan faaliyetlerle ilimizdeki birçok vatandaşa da ulaşılmıştır. Faaliyet konuları İl Milli Eğitim müdürlüğümüzce öğretmen görüşleri ve anketlerle her eğitim öğretim yılı başında belirlenmekte ve  faaliyetin tüm okul/kurumlarda uygulaması sağlanmaktadır. Böylelikle her ay aynı konuda il genelinde ortak farkındalık ve iyilik akımı oluşumu sağlanmaktadır. Öğrencilerde akademik gelişimin yanında ruhsal gelişimi tamamlamaya yönelik yaparak, yaşayarak ve hissederek öğrenme sağlanmakta, böylelikle milleti millet yapan özelliklerin gelecek nesillere aktarılarak devamı sağlanmaktadır. Değerlendirme sonucunda özgünlük bakımından dereceye giren 19 faaliyet ödüle layık görülmüştür’’ diyerek sözlerini tamamladı.

Törende İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN;

Çocuklarımız ve insanlığın geleceği için, insanın yeniden insanca bir hayata kavuşabilmesi için nebevi rahmete, adalet ve hakikatin sesine kulak kesilmesine ihtiyacımız vardır.  Değerli konuklar işte bizim 5 yıldır yürüttüğümüz Değerler hareketi Değerler Eğitimi Projemiz ile, bu yaraya, insana ve insanlığa merhem sürmektedir. Ağrıyan kalplere küçük küçük dokunuşlarla bu sancıları dindirmektedir. Kirlenmiş dünyanın sahillerine vurmuş denizyıldızlarından bir tanesinin  daha ölmesini engellemektir. Biz istiyoruz ki; Yaratılanı sevelim Yaratandan ötürü  .Biz istiyoruz ki sevgiyi, saygıyı, adaleti, merhameti,yardımlaşmayı,paylaşmayı,hoşgörüyü,doğruluğu,dürüstlüğü,hakkı,hakikati topluma hakim kılalım. Artık dünyada savaşlar olmasın. Bu savaşları çıkaran zeki insanlar olmasın. Bir düğme ile yüzlerce binlerce insanı canlıyı katleden makinaları üreten yüksek mühendisler olmasın. Okyanus sahillerinde sahile vurmuş bebekler olmasın. Bu çalışmada emeği geçen başta proje ekibimiz olmak üzere tüm okullarımıza, yönetici, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum, diyerek sözlerini tamamladı.

Program dereceye giren okullara ödüllerinin taktim edilmesi ve hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.

20-06-201820-06-201820-06-201820-06-201820-06-201820-06-201820-06-201820-06-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.