AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Değerler Hareketi Ödül Törenine Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Değerler Hareketi Ödül Törenine Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından organize edilen Değerler Hareketi Ödül Töreni, Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın katılımıyla Kamil Miras Anadolu Lisesi Şehit Kerim Üye Konferans Salonu'nda yapıldı.

Ödül törene İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanısıra Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, okul müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz katıldı.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Sabri EĞRET'in sunumlarıyla gerçekleştirilen program değerler temalı videonun izlenmesiyle başladı.

Programda DEHA'dan sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mevlüt ÇINAR 6 yıl boyunca okullarımızda Değerler Hareketi kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.  İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce, öğrenci, veli, öğretmen ve yöneticiler ile paydaşları toplumsal değerler konusunda harekete geçirerek, öğrencilerimizde, kurumlarımızda ve toplumda bu konudaki farkındalık düzeyini artırmak, ahlaki değerlerle donatılmış öğrenciler yetiştirmek ve öğrencilerin yeteneklerini keşfederek bu yeteneklerini doğru ve faydalı bir şekilde kullanımlarını sağlamak amacıyla son altı yılda "Değerler Hareketi'' ismiyle ilimizdeki her tür ve dereceden okul/eğitim kurumlarında Valilik onayı ile bu proje yürütülmektedir" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN yaptığı konuşmasında; "2018/2019 Eğitim-Öğretim yılı boyunca, her ay farklı bir değerin işlendiği faaliyet ve proje tabanlı çalışmada, Sabır-Sebat-Şükür, Toplum Kurallarına Uyma, Milli Birlik ve Kardeşlik Kanaatkarlık-Bilinçli Tüketim ve Tasarruf, Kul-Kamu Hakkı, Saygı konularında 6100 etkinlik gerçekleştirilmiş olup faaliyetler okul idaresi, öğrenci, öğretmen ve veli işbirliği ile gerçekleştirilmiştir. Yapılan faaliyetlerle ilimizdeki birçok vatandaşa da ulaşılmıştır. Faaliyet konuları İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce öğretmen görüşleri ve anketlerle her yıl sene başında belirlenmekte faaliyetin tüm okul/kurumlarda uygulanması sağlanmaktadır.

Böylelikle her ay aynı konuda il genelinde ortak farkındalık ve iyilik akımı oluşumu sağlanmaktadır. Öğrencilerde akademik gelişimin yanında ruhsal gelişimi tamamlamaya yönelik yaparak, yaşayarak ve hissederek öğrenme sağlanmakta, böylelikle milleti millet yapan özelliklerin gelecek nesillere aktarılarak devamı sağlanmaktadır. Bu çalışmalar kapsamında değerlendirmeler yapılmış ve özgünlük bakımından dereceye giren 17 faaliyet ödüle layık görülmüştür. Çalışmalara katılan tüm okullarımızı tebrik ediyorum'' dedi.

Faaliyet videolarının izlenmesiyle devam eden program İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve Müdür yardımcılarımız tarafından ödüllerin verilmesiyle sona erdi.

01-10-201901-10-201901-10-201901-10-201901-10-201901-10-201901-10-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.