AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programına Katıldı…

Milli Eğitim Bakanlığının Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce Yayınlanan “ Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlilikleri” çerçevesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerini; mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı merkez ilçe, köy ve kasabalarındaki temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında görevli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri  ile “Öğretmen Gelişim Programı” toplantısı Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Konferans Salonunda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve Şube Müdürü A.  Fevzi ÖZDEMİR’in katılımıyla yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN “Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri olarak çocuklarımızın, toplumumuzun ve ülkemizin manevi mimarları olarak kendimizi görmeliyiz. Gelecek nesillerimize dini doğru bir şekilde öğretecek olan sizlersiniz. Öğretilerinizi çocuklarımızı kırmadan küstürmeden onların gönüllerine girerek, kalplerine dokunarak  yapınız. Bu aşamada örnek model olmak, kalıcı öğrenme için en önemli şartlardandır” diyerek katılımcılara çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Kasım ayının konusu olan ; “Din Öğretimi Genel Müdürlüğü elektronik uygulamalarından dinogretimi.meb.gov.tr, dinogretimiokullar.meb.gov.tr, dogm.meb.gov.tr adresleri,  EBA uygulamaları vb. elektronik ortamların tanınması, içeriğinin incelenmesi ve izlenmesi konularında,  Şemsettin Karahisari Ortaokulu  Müdür Yardımcısı ve  DKAB Öğretmeni İhsan AKÇEŞME ‘nin sunumu ile toplandı sona erdi.

15-11-201815-11-201815-11-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.