AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Din Öğretimi ve Ortaöğretim Genel Müdürlüklerince Yapılan Çalıştaya Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Din Öğretimi ve Ortaöğretim Genel Müdürlüklerince Yapılan Çalıştaya Katıldı...

Bakanlığımızca yürütülen çalışmalar sonucunda ortaöğretim okul ve kurumlarında okutulan 51 dersin öğretim programlarının sadeleştirilmesi, geliştirilmesi ve güncellenmesi çalışmaları tamamlanmış olup, yenilenen programlar 2017- 2018 eğitim ve öğretim yılı itibariyle uygulamaya konulmuştur. Yenilenen, öğretim programlarından beklenen faydanın temin edilmesi için programların tanıtılması, ünite ve kazanımların uygulamalarında birlikteliğin sağlanması amacıyla 25-29 Eylül 2017 tarihlerinde Afyonkarahisar- Sandıklı May Hotel’de Genel Müdürlüğümüze bağlı hazırlık sınıfı bulunan Anadolu Liseleri ile Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri, özel program ve proje uygulayan okullarda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin katılımıyla bir çalışma yapıldı.

            Çalıştayın açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN yaptı. YALÇIN konuşmasında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliğinin önemini ifade etti. Bu çalıştayın okullarımızdaki manevi iklimi arttırmasını sağlayacağını da sözlerine ekledi.

            Çalıştay 29 Eylül 2017 tarihine kadar devam edecektir.

25-09-201725-09-2017

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.