AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Dinar İlçesine Bağlı Tatarlı Kasabasındaki Kütüphane Açılışına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Dinar İlçesine Bağlı Tatarlı Kasabasındaki Kütüphane Açılışına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ,Dinar ilçesi Tatarlı Kasabasında Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Rabia Aslantürk’ün girişimleriyle, Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından yaptırılan kütüphanenin açılışına katıldı.

Afyonkarahisar Valisi  Mustafa TUTULMAZ’ın katılımıyla yapılan açılışa, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mustafa SOLAK, Dinar Kaymakamı Selami KAPANKAYA, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Tatarlı Belediye Başkanı Ramazan GÜMÜŞ, il ve ilçe protokolü katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan AKÜ Rektörü Prof. Dr. SOLAK; “Tatarlı kasabasında yaşayan Rabia ASLANTÜRK isimli öğrencimiz bana bir mektup yazdı. Mektubunda okullarında bir kütüphanenin olmadığını ve okullarına kitap hediye edilmesini istedi. Bizde bu mektup üzerine üniversitemizdeki daire başkanlıklarımızla birlikte ‘Yeni Yıla Yeni Kütüphane’ kampanyası başlattık. Öncelikle Sosyal sorumluluk projesi oluşturarak kütüphanenin tadilat ve tamiratını yaptık. Daha sonra kitap toplama kampanyası ile öğretim üyelerine duyuruda bulunarak ilkokul çocuklarımıza yönelik kitaplar temin ettik. Okula ve çocuklarımıza uygun bir şekilde güzel bir kütüphane oluşturduk. Bundan da çok büyük mutluluk duyduk. Bu anlamda  bizlere destek olan başta Sayın Valimize, emek veren herkese teşekkür ederim” dedi.

Kütüphanenin mana olarak çok büyük bir hizmet olduğunu vurgulayan Afyonkarahisar Valisi  Mustafa TUTULMAZ ise; “Güzel bir hizmete hep birlikte bugün şahitlik ediyoruz. Kütüphane açılışı görünüşte küçük bir hizmet gibi görünse de mana olarak çok büyük bir hizmettir. Çünkü burada okuma ve yardımlaşma var. Öncelikle bu bilinç ve duyarlılığından dolayı Rabia evladımıza teşekkür ediyoruz. Kendisinin iyi bir okur olduğunu biliyoruz. Bu anlamda evladımızı, öğretmenlerini ve ailesini tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kütüphanenin açılışı yapıldıktan sonra protokol üyeleri okuldaki sınıfları da ziyaret etti. Burada İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN öğrencilerimize, kütüphaneyi aktif olarak kullanmaları ve amaçlarına ulaşmak için bol bol kitap okumalarını tavsiye etti.

Kütüphanenin okulumuza ve öğrencilerimize hayırlı olması temennileri ile açılış sona erdi.

11-02-201911-02-201911-02-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.