AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencileri Makamında Ziyaret Etti...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencileri Makamında Ziyaret Etti...

Kanguru Matematik Sınavı ve BİLROTEK Robot Yarışmasında başarı elde eden Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, Özel Eğitim ve Reh. Hiz. Şube Müdürü Muammer DEMİRCAN, Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi Hakan GÜMÜŞ, Matematik Öğretmeni H.Mina OKSAŞ ve Teknoloji ve Tasarım Öğretmeni Savaş ÖZBEY ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ ı  makamında ziyaret ettiler.

Öğrencilerin matematik becerilerini ölçen, toplam katılımcı sayısının 34630 olduğu Kanguru Matematik Sınavı’nda Kategori 3-4’te öğrencimiz İsmail Emir ÇAVDAR 8824 katılımcı arasında Türkiye’ de ilk 10 öğrenci arasına girdi. Bu yıl ilki düzenlenen Bilim ve Sanat Merkezleri Festivali kapsamında gerçekleştirilen BİLROTEK Robot Yarışması Ortaokul Temalı Kategoride öğrencilerimiz Ada Elif DEMİREL ve Egemen BOZCA yaptıkları Zafer adlı robotla Türkiye Üçüncüsü oldu. 110 Bilim ve Sanat Merkezinin katılımının olduğu festivalde 66 takımın mücadelesi sonucunda üçüncülük alarak ilimizi temsil ettiler.

Ayrıca Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi Müdürü Hakan GÜMÜŞ,  Bakanlığımızca bastırılan özel yetenekli 90 çocuğun öyküleri, şiirleri, masalları ve denemelerinin bulunduğu “Güneşin Bahçesinde Binbir Renk”  adlı kitabı İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ‘ a takdim ederek,  merkez öğrencilerinden Nesibe Bilge GÜNDOĞAR, Buse AKMAN VE Aleyna ÇELEBİ’ nin eserlerinin de bu kitapta yer aldığını belirtti.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi başarılarından dolayı tebrik ettiğini ifade ederek kupalarını ve madalyalarını öğrencilerimize takdim etmekten onur duyduğunu sözlerine ekledi. Öğrencilerimizle hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle ziyaret tamamlandı.

12-06-201712-06-2017

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.