AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Enneagram Eğitimi Kapanış Törenine Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Enneagram Eğitimi Kapanış Törenine  Katıldı…

Rehberlik Araştırma Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen Enneagram Eğitimi Kapanış Törenine  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın yanı sıra Manisa Psi-Kadem Eğitim Danışmanlık Direktörü Sema YILDIRIM  ve öğretmenlerimiz katıldı.

2018 Yılı Zafer Kalkınma Ajansı Teknik destek kapsamında, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ARGE biriminden Nursefa KESKİN tarafından düzenlenen 10 günlük enneagram eğitimi ile 120 öğretmenimize yetersiz kaldıkları ya da tespit edemedikleri öğrenci sorunlarına çözüm bulmak, öğrencilerin kişilik gelişimlerine katkı sağlamak, ilgi ve yetenekleri gibi konularda gerekli yöntemleri kullanabilmesi, bilgi ve becerilerin kazandırılması amaçlanmıştır.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “Enneagram eğitimi ile kazandığımız yetkinliği hayatımızın her alanında kullanarak toplumda daha başarılı ve sorun yaşamayan nesiller yetiştirmeye, kişilik analizi yapabilen ve bu nedenle çatışmalara girmeden sorun çözebilen toplum oluşumuna katkıda bulunulacaktır. Öğrencilerimiz son yıllarda birçok tehditle karşı karşıyadır. Bağımlılıkla mücadele, ihmal ve istismar, kendine zarar verme davranışı, arkadaşlık ve ailevi sorunları önleme ve tespit anlamında okullarda öğretmenlerimizin öğrencileri daha net değerlendirebilmeleri ve onların davranışlarının altında yatan nedenleri tespit edebilmeleri konusunda öğretmenlerimizin yeterliliklerinin artırılmasında etkili olacaktır. İnşallah  ennegram eğitiminde elde ettiğiniz kazanımları okullarınızda, evlerinizde ve çevrenizde  başarılı bir şekilde uygularsınız. Eğitimlere katılarak kendinizi geliştirdiğiniz için sizleri kutluyorum. Eğitimde emeği geçen Zafer Kalkınma Ajansına, ARGE birimimize ve eğiticilerimize teşekkür ediyorum  ” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın öğretmenlerimize Katılım Belgelerini vermesiyle tören sona erdi.

22-02-201922-02-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.