AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN “Geçmişten Günümüze Geleneksel Oyunlarımız” Projesi Açılış Programına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz  Metin YALÇIN “Geçmişten Günümüze Geleneksel Oyunlarımız” Projesi  Açılış Programına Katıldı…

Belediye Başkanımız Burhanettin ÇOBAN,  Fen Edebiyat Fakültesi Dekan V Prof. Dr. Ahmet YARAMIŞ, İslami İlimler Fakültesi Dekan V Prof. Dr. Mustafa GÜLER, İl Milli Eğitim Müdürümüz  Metin YALÇIN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mevlüt ÇINAR Şube Müdürlerimiz Hikmet TUNCER, Fevzi ÖZDEMİR, Gürbüz BIDIK ve Gençlik Merkezi Müdürümüz Gökhan GÜRBÜZ   Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nda  “Geçmişten Günümüze Geleneksel Oyunlarımız” Projesinin açılışına katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz  Metin YALÇIN; “Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimleri öğrencilerimiz tarafından hazırlanan, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteklediği  “Geçmişten Günümüze Geleneksel Oyunlarımız” projesi  önemsediğimiz çok değerli bir projedir. Büyük milletler, büyük devletler geçmişte güçlü olan yönlerini geleceğe yansıtmadığı sürece büyüklüklerini koruyamazlar. Medeniyeti  ve geçmişi derin milletimizin, gelenekselleşen oyunlarını geleceğe aktarabilmemiz büyük önem taşıyor. Bizim ecdadımız oyunlarını bile kendisine, milletine ve devletine katkı sağlayacak tarzda tasarlamışlar. Geçmişimizi unutmadan geleceğimize yön vereceğini düşündüğümüz bu güzel etkinliği destekliyor, projeyi ortaya koyan sorumlularımıza, destekleyen ve katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi. İl Milli Eğitim Müdürümüz  Metin YALÇIN, bireysel ve toplu olarak  oynanan 18 farklı oyundan, halat çekme ve ok atma oyunlarına protokol ile birlikte katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz  Metin YALÇIN’ın proje kapsamındaki  sergiyi gezmesinin ardından program sona erdi.

19-11-201819-11-201819-11-201819-11-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.