AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Genç Seda Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Programına Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Genç Seda Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Programına Katıldı...

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz önderliğinde, Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz himayesinde ve Sandıklı Anadolu İmam Hatip Lisesi koordinatörlüğünde ilimiz Anadolu İmam Hatip Liseleri öğrencileri arasında düzenlenen Genç Seda Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma yarışması programına, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Sandıklı Müftüsü Mehmet GÜLER, İl Milli Eğitim Şube Müdürümüz A. Fevzi ÖZDEMİR, İlçe Milli Eğitim müdürümüz Emin KARAOSMAN, İlçe Şube Müdürlerimiz, okul müdürlerimiz, seçici kurul üyeleri, veli ve öğrencilerimiz katıldı.

Program okul öğrencimizin Kuran-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Ardından İlçe Müftümüz, Okul Müdürümüz ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz konuşmalarını sundular.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN konuşmalarında ; "Burada yarışan tüm öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum. Bu öğrencileri yetiştiren anne babaları tebrik ediyorum. Çocuklarınız güzel bir yolda yürüyor. Burada güzel olan elbette Allah'ın kelamı yüce kitabımız Kuran-ı Kerimi layıkıyla, hakkıyla, kurallarına göre, güzel bir şekilde okumak. Okumanın yanında Kuran-ı Kerimi en iyi bir şekilde anlamak ve hayatımıza tatbik etmek gerekir. Bizler Kuran-ı Kerimi okuyup Allah'ın emir ve yasaklarını anlayarak yaşantımıza uygulamakla onun rehberliğinde yol almakla mesulüz. Sevgili öğrenciler bu bilinçle yetişmeniz ve çevrenize örnek kişiler olmanız çok önemli. Her birinize ayrı ayrı başarılar diliyorum. Diyanet Camiamıza, Müftülüğümüze, yarışma kapsamında bulunan tüm okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, değerli seçici kurul üyelerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. " dedi.

Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması sonucunda, Afyonkarahisar Merkez Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencimiz Sefa ÖZEN birinci, Afyonkarahisar Merkez Hattat Ahmet Karahisari Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencimiz Salih Furkan DOĞAN ikinci, İscehisar Faruk Öksüz Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencimiz Ali ÖZEN üçüncü oldu.

Dereceye giren öğrencilerimize İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve protokol üyelerinin hediye takdimiyle program sona erdi.

10-12-201910-12-201910-12-201910-12-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.