AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Gökyüzü Gözlem Şenliği Açılış Programına Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Gökyüzü Gözlem Şenliği Açılış Programına Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın katılımları ile Emirdağ Aziziye Anadolu Lisesi'nde düzenlenen şenlikte, bahçe içerisinde kurulan teleskoplar ile öğrencilerimiz  ve katılımcılar gök cisimlerini yakından inceleme imkanı buldu.

Emirdağ Kaymakamlığı'nın katkıları ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün iştirakleriyle hazırlanan şenliklere İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanısıra Emirdağ Belediye Başkanı Serkan KOYUNCU,  Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Halil İbrahim AKTEPE, Emirdağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Gürkan EMEKSİZ, Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet YİĞİTER, Kozmik Anafor Kurucusu Zafer EMECAN, Astrofotoğrafçı  Ahmet KAHRAMAN, Kur'an'da Uzay Kitabı Yazarı Sıtkı SELVİ, Kozmik Anofor Yöneticisi Burgu ERGÜL ,Amatör Astronom Talat KELEŞ, diğer protokol üyeleri ile öğrencilerimiz ve vatandaşlar katıldı.

Gökyüzü Gözlem Şenliklerinin açılışında katılımcı değerli bilim insanlarımız konu hakkında farkındalık arttırmak amacıyla konuşma yaptılar.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN konuşmalarında; "Öğrencilerimizin bilime olan ilgi ve farkındalığını arttırmak amacıyla ilçemizdeki tüm ortaokul ve liselerimize birer adet teleskop hediye eden Emirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet YİĞİTER ve yönetim kurulu üyelerimize, şenliklere verdikleri destekten dolayı Emirdağ Belediye Başkanı Serkan KOYUNCU'ya teşekkür ediyorum. Gök cisimleri ile ilgili bizleri bilgilendiren ve gökyüzüne olan ilgimizi arttıran kapsamlı konuşmalarından dolayı değerli bilim insanlarımıza da katılımlarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum" dedi.

Emirdağ Aziziye Anadolu lisemizin bahçesine kurulan teleskoplar ile katılımcıların gök cisimlerini incelemesinin ardından program sona erdi.

12-07-201912-07-201912-07-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.