AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Gün FM'de Gündem Programına Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Gün FM'de Genel Yayın Yönetmeni Faruk BANGİR'in konuğu olarak 'Gündem Programı' canlı yayınına katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Gün FM'de Gündem Programına Katıldı...

 

Yapılan programda 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı birinci dönemi değerlendirildi. Program sırasında İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; dönem içerisinde bu yıl ilk defa uygulanan ara tatil, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Afyonkarahisar genelinde yürüttüğü projeler, ailelerimize yönelik düzenlenen kurslar ve eğitimler, veli ziyaretleri, kitap okumaya verilen önem, kütüphanelerimizin içeriğinin zenginleştirilmesi ve çoğaltılması, meslek liselerimizin niteliğini arttırıcı faaliyetler, ilçelerimizde yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri, kendin yap atölyelerimizde yürütülen çalışmalar ile inşaat sürecindeki okul binalarımız hakkında genel değerlendirmelerde bulundu.

 

Öğretmenlerimizin çok önemli bir görevi yerine getirdiğine dikkat çeken YALÇIN ;sık sık okullarımızı ziyaret ederek öğretmenlerimizle bir araya geldiğini, öğretmen ?öğrenci ve idarecilerimizin motivasyonlarının üst düzey olması için çalıştıklarını belirtti. Velilerimizin mutlaka eğitimin içerisinde aktif rol almasının gerekliliğine değinen YALÇIN; "Velilerimizin kitap okuyarak öğrencilerimize rol model olmaları, çocuklarımızın eksikliklerinin belirlenmesi ve telafisi konusunda okullarımızla işbirliği yapmaları çok önemli" dedi. Ölçme Değerlendirme Merkezimizin çalışmaları ve 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında ilimizde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; " İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimiz genelinde öğrencilerimizin başarısı için yürüttüğümüz yoğun çalışmalara destek veren başta Afyonkarahisar valiliğimiz olmak üzere, tüm kurumlara, ajanslara, okul idarecilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

 

Yayının son bölümünde öğrencilerimize seslenen İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "Sevgili öğrencilerim hedefleriniz doğrultusunda boşa harcayacak vaktiniz yok. Planlı ve düzenli çalışın. Bol bol kitap okuyun. Sosyal etkinliklere yeteri kadar vakit ayırın. Birinci dönem sonunda eksiklerinizi belirleyerek telafi edin. Aile bireyleriniz ve akrabalarınızla hoşça vakit geçirin. Hepinize başarılar diliyorum" dedi.

 

        Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime AKAR ile görüşen İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, bilgilendirici yayınların devamını dileyerek Gün FM yöneticilerine ve çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

24-12-201924-12-2019 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.