AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Güvenli Okul Projesi Toplantısına Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Güvenli Okul Projesi Toplantısına Katıldı...

Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ başkanlığında Kamil Miras Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda yapılan Güvenli Okul Projesi Toplantısına Vali Yardımcısı Dr. Mehmet BOZTEPE, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hamza ÇÖMEZ, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Karakuş, İl Emniyet Müdürümüz Gürsel YILDIZ,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, Okul ve Kurum Müdürlerimiz, Muhtarlarımız ile Okul Aile Birliği Başkanlarımız katıldı.

Toplantının açılışında ilimiz genelindeki tüm okul ve kurumlarımızda uygulanan güvenlik tedbirleri ile ilgili bilgilendirmeler yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN: "Müdürlüğümüze bağlı Okul ve Kurumların alan güvenliğinin sağlanması ve alınan tedbirlerin izlenmesi amacıyla oluşturulan "Güvenli Okul" projesi kapsamında önemli bir toplantıda bir araya geldik. Proje kapsamında çalışmaların etkin yürütülebilmesi için Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Belediyemiz, İl Emniyet Müdürlüğümüz, İl Jandarma Komutanlığımız, İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz, Merkez ve Merkeze bağlı tüm Kurum ve Okul Müdürlerimiz, Muhtarlarımız ile Okul Aile Birliği Başkanlarımızla birlikte çalışacağız. Çalışmalarımızın verimli ve sürdürülebilir olması en önemli amacımız. Eğitim öğretim yılının çocuklarımız ve gençlerimiz için huzur ve güven ortamı içerisinde sorunsuz geçirilmesi amacıyla yapılan tüm çalışmalarda destek veren başta Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ olmak üzere herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Eğitimin çok yönlü bir sistem olduğunu söyleyen ve bu anlamda önemli olduğunu ifade eden Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ: "Her yıl eğitim öğretim dönemi başında yaptığımız bir toplantıyı gerçekleştiriyoruz. Genel olarak baktığımızda okullarımızın eğitime yönelik ihtiyaçlarının çoğu giderilmiş durumdadır. Eğitim tek yönlü bir olgu değildir. Eğitimle herkes ilgilenmektedir. Bu yönüyle eğitim çok önemlidir. Toplumumuzun geleceği de eğitimimizin iyi kurgulanmasıyla, gençlerimize ve çocuklarımıza iyi bir şekilde aktarılmasıyla güzel olacaktır. Okullarımızı eğitime daha sağlıklı bir şekilde hizmet edecek konuma getirmemiz lazım. Bu da ancak tarafların hepsinin görevine uygun bir şekilde yapması ile mümkün olur. Yöneticilik, sadece o dört duvar arasında değil veya okul bahçesinin kapsayan alanda değildir. Yönetici, öğrencinin evinden okula geldiği veya okuldan evine gittiği her alanda sorumludur. Eğitim rastgele yapılacak bir iş değil. Eğitim bir disiplin, bir gönül işidir. Bu ülkenin çocuklarına iyi hizmetler sunalım. Çocuklarımızı daha iyi aşamaya getirelim anlayışı ile görev yapalım. Bir diğer husus kılık kıyafet. Kılık kıyafet yönetmeliğini uygulamak zorundayız. Bu konuda özenli davranalım. Kurallara aykırı davranmayalım" dedi.

Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ'ın okul müdürleri, mahalle muhtarları ve okul aile başkanlarının görüş ve önerilerini almasıyla toplantı sona erdi.

05-09-201905-09-201905-09-201905-09-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.