AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Hafızlık Bitirme Törenine Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Hafızlık Bitirme Törenine Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, örgün eğitimle birlikte Hafızlık projesi kapsamında Afyonkarahisar Müftülüğüne bağlı Sarı Kız Kur'an Kursunda hafızlığını bitiren öğrencilerimiz için Afyonkarahisar İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Afyonkarahisar Şubesinin de destekleriyle düzenlenen Hafızlık Bitirme Programına katıldı.

Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu Çok Amaçlı Salonu'nda gerçekleştirilen programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanısıra Din Öğretiminden Sorumlu Şube Müdürümüz A. Fevzi ÖZDEMİR, Kur'an Kurslarından Sorumlu İl Müftü Yardımcısı Sevdegül ÇEKİÇ, okul müdürlerimiz, öğretmen, öğrenci ve öğrenci velilerimiz katıldı.

Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "Hafızlık müessesesi inancımızda önemli yer tutan bir konu. Afyonkarahisar ilimizde böyle önemli ve güzel konuları anlatmak için 'Kaymaklı Ekmek Kadayıfı' tabiri kullanılır. Başka bir benzetmeyle hafızlığı bitiren kız ve erkek öğrencilerimiz Cennet Bahçelerine doğru uçan kuşlara benziyorlar. Rabbimizin 6666 ayeti hafız öğrencilerimizin ruhunda, bedeninde ve kalbinde tezahür ediyor. Yüce yaratıcımızın kelamını ezberlemek hele birde onu hayatına tatbik etmek hem bu dünyanın hem de öbür dünyanın en büyük saadeti. Öğrencilerimizi tebrik ediyor destek olan ailelerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Ardından söz alan İl Müftü Yardımcısı, mübarek üç aylar mevsimine girdiğimizi belirterek hafız olan öğrencilerimizi tebrik etti. Diyanet İşleri Başkanlığı İle Milli Eğitim Bakanlığımız arasında imzalanan hafızlık projesinin öneminden bahsetti.  Slayt gösterisi sonrasında öğrencilerimiz şiir, ilahi ve ney dinletisi sunumlarını gerçekleştirdi.

Hafızlığını tamamlayan öğrencimize İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve protokol üyelerinin ödül vermesiyle program sona erdi.

27-02-202027-02-202027-02-2020

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.