AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Harezmi Eğitim Modeli Yıl Sonu Etkinliğine Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Harezmi Eğitim Modeli Yıl Sonu Etkinliğine Katıldı...

Harezmî Eğitim Modeli Yıl Sonu Etkinliği İl Millî Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, AKÜ Rektör Yardımcısı Murat PEKER, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, şube müdürlerimiz, okul müdürlerimiz, öğrenci velilerimizin katılımıyla Kazım Özer İlkokulunda  gerçekleşti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, yaptığı açılış konuşmasında;

"Harezmi Eğitim Modeli farklı derslerin birbirini tamamladığını, birbirini desteklediğini göstermektedir.6 farklı öğretmenin aynı anda derse katıldığı projede, öğrenciler robotik kodlama, web 2.0 araçları, görsel tasarım teknikleri, 3 boyutlu tasarım, fen ve teknoloji gibi farklı alanlarda öğrencilerimize eğitim vermiştir. Öğrencilerimiz bu eğitim modelinde yetenekleri ölçüsünde kendilerini ifade ederek, kendilerini önemli hissettiklerini, hayal gücünü geliştirdiklerini, ürün ortaya çıkardıklarını göstererek tasarımlar yaptılar. Öğrencilerimiz bu eğitim ?öğretim yılımda yaptıkları çalışmalarda yaşanabilir bir okul tasarladılar. Bu çalışmalarda 2023 Eğitim vizyonunda hedeflenen tasarım ve becerilere uygun bir şekilde eserler sundular. Öğrencilerimizin bilimsel düşünce biçimiyle yenilikleri yorumlayarak yeni eserler ortaya koymalarının gururunu yaşıyoruz. Projeye destek veren herkese teşekkür ediyorum.'' diyerek sözlerine son verdi.

Proje sürecini anlatan sinevizyon gösteriminin ardından, öğrencilerin yaptıkları çalışmaların sunumları ve toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.

11-06-201911-06-201911-06-201911-06-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.