AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Huriye Aşkar Ortaokulu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisini Ziyaret Etti…

Ülkemizde bilim kültürünün yaygınlaştırılmasına yönelik olarak Huriye Aşkar Ortaokulu öğretmenlerimizin rehberliğinde öğrenciler tarafından hazırlanan projelerin sergilendiği 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarını İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın yanı sıra Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL, Şube Müdürlerimiz A. Fevzi ÖZDEMİR, Hikmet TUNCER, Gürbüz BIDIK ve  okul müdürlerimiz ziyaret etti.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Huriye Aşkar Ortaokulu TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı Sergisini Ziyaret Etti…

Ziyarette Huriye Aşkar Ortaokulu Müdürü Hasan ORHAN açılış konuşmasını yaparak katılımcılara fuarlarının tanıtımını ve amacını anlattı. Ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve protokol üyeleri kurdele keserek Bilim Fuarı Sergisinin açılışını gerçekleştirdi.

  Huriye Aşkar Ortaokulu 66 görevli öğrencinin 12 danışman öğretmen rehberliğinde Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Rehberlik, Teknoloji Tasarım ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında yaptığı  22 bilimsel projenin sergilendiği stantları gezen İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN  proje sorumlularından bilgi aldı. Her bir projeyle yakından ilgilenen YALÇIN; “TÜBİTAK Bilim Fuarlarının çıkış noktası okul ortamında, okulun imkanlarını kullanarak bilim fuarı düzenlenmesidir. Diğer bir önemli nokta ise öğrencilerin çevrelerinde var olan malzeme ve kaynakları kullanarak proje geliştirmeleri ve sunmalarını sağlamaktır. Sonuç olarak, her öğrencinin bilime iz bırakabilmesini sağlayacağını düşündüğümüz bu fuarlar, öğretmenlerimizin süreci anlaması ve öğrencilere doğru bir şekilde aktarması ile gerçekleşmektedir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın Teknoloji Tasarım, Görsel Sanatlar ve Fen Bilimleri alanında yıl boyunca öğrencilerimizin yaptığı çalışmaların incelenmesiyle ziyaret sona erdi.

 11-04-201911-04-201911-04-201911-04-2019

 

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.