AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN İlimizde Yapılan Proje Okulları Çalıştayına Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN  İlimizde Yapılan Proje Okulları Çalıştayına Katıldı...

       Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün koordinesinde yapılan, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Mesleki Teknik Eğitimi Genel Müdürlüğünün de katıldığı iki günlük "Proje Okullar Çalıştayı" İlimizde gerçekleştirildi. İlimiz NG Güral Otelde yapılan Çalıştaya  Sayın Müsteşarımız, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanımız Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanımız, Talim Terbiye Kurulu Başkanımız, Müsteşar yardımcımız, Genel Müdürlerimiz, Daire Başkanlarımız, Uzmanlarımız ve yaklaşık 200 Okul Müdürümüz iştirak etti. Proje Okullarımızla ilgili önemli bir çalışma olan çalıştayda  okul türlerine göre proje okullarının hedefleri ve proje kriterleri, yönetmelik, öğretmen ve yönetici atama kriterleri, protokoller mesleki gelişim  gibi pek çok konu değerlendirildi. Çalıştayda açılış konuşması yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN  bu okullarımız için  yapılan çalışmaların ivme kazandığını proje okullarımızla başlayan adımların eğitim öğretim adına büyük katkıları olacağını ifade etti. YALÇIN ayrıca ilimizde Suriyeli mülteci öğrencilerimizin entegrasyonu ile ilgili projenin yaklaşık iki bin katılımcıyla devam ettiğini de ekledi, iyi dilek ve temennilerle konuşmasını tamamladı.

 

        Proje okulları çalıştayı 14 Ağustos Pazartesi günü başladı ve 15 Ağustos Salı günü sona erdi.

16-08-201716-08-2017

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.