AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN İlköğretim Haftası Açılış Programına Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN İlköğretim Haftası Açılış Programına Katıldı...

İlimiz merkezinde bulunan Selçuklu İlkokulu'nda düzenlenen 2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılışı ve İlköğretim Haftası Kutlama Programına Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ'ın yanı sıra Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK, Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Ömer Can CÖMERT, Vali Yardımcısı Rıza DALAN, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Hamza ÇÖMEZ, İl Emniyet Müdürü Gürsel YILDIZ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, okul idarecileri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerimiz katıldı.

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende Selçuklu İlkokulu Müdürümüz Eralp Ekrem GEÇE Eğitimin önemine değinen bir konuşma yaptı. Ardından 1. Sınıf öğrencimiz Gökhan Olgun GÖKDENİZ 2023 eğitim Vizyonu ile ilgili bir konuşmasını sundu. Öğrencimiz Ensar GÜMÜŞ'te Okul Türküsü adlı şiiri okudu.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN konuşmasında; "Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkanları sağlamaya çalışan ailelerimizin ve büyük gayretlerle ilimizin her köşesinde hizmet veren öğretmenlerimizin yeni eğitim-öğretim yılı heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaşıyorum.2019-2020 eğitim öğretim yılına adım attığımız şu günlerde öğretmen, öğrenci ve veliler olarak hepimiz çok heyecanlıyız. Yeni bir dönemin başlangıcıyla okulun ilk gün sevincini yeniden yaşıyoruz. Hayallerimiz daha da geniş, üretmenin tüketmekten daha önemli olduğunun farkındayız. Öğretmenim kıymetli meslektaşım, senin içindeki cevherle masum yüreklerimiz bir araya gelince muhteşem eserler çıkaracaksın. Her şey sana ilham verecek, hep birlikte el ele verip yeni eğitim öğretim yılını öğrenme şölenine dönüştüreceğiz. Sevgili çocuklarım, hepiniz bizim için ayrı ayrı çok kıymetlisiniz. Her birinizin diğerine benzemeyen güzellikleriniz var. Kıymetli velilerimiz eğitim öğretimin anlam kazanmasına desteğinizi esirgemeyeceğinize eminim. Okullarımızdan aldığımız diplomayla öğrenme maceramızın son bulduğunu düşünmediğinizi biliyorum. Bu eğitim öğretim yılında siz de bize katılın hep birlikte öğrenelim, öğretelim ve bu büyük aileye her gün yenilikler ekleyerek birlikte büyüyüp ilerleyelim. 2019-2020 Eğitim - Öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum" dedi.

Öğrencimiz Ecrin CEYLAN'ın Okulumuz adlı şiirinin ardından kürsüye Milli Eğitim Bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanımız Ömer Can CÖMERT geldi. Milli Eğitim Bakanımız Ziya SELÇUK'un selamlarını ileten CÖMERT: "2023 eğitim vizyonu çerçevesinde muasır medeniyetler seviyesine çıkma hedefi doğrultusunda eğitim hedeflerimiz açıklanmış, bu hedeflere giden yol haritamızda belirlenmiştir. Bu kapsamda bu yıl tasarım beceri atölyeleri, müze ve okul dışı öğrenme imkânları, okul profili değerlendirme, Mesleki ve Teknik Eğitimde sektörle yapılan çalışmalar bu hedefler kapsamında çalışmalardan bazılarıdır. Bakanlığımızın temel stratejisi öğretmeni güçlendirmektir. Öğretmene sağlanan erişim imkânlarının çocuğa giden en kısa yol olduğuna, bu nedenle yeni kuşakların karşısına çıkan öğretmenlerin her açıdan desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Yeni eğitim öğretim yılımız hayırlı, uğurlu olsun" dedi.

Son olarak kürsüye gelen ve eğitimde başarının geleceğe odaklanmak ile gerçekleşeceğini söyleyen Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ: "Değerli öğretmenlerimiz, sevgili öğrenciler, yeni bir eğitim öğretim yılının başlangıcında sizlerle beraber olmanın mutluğu içerisindeyim. Eğitim toplumların olmazsa olmaz önemli meşgalelerinden olmak zorunda. Eğer gelişmek istiyorsak, eğer muasır medeniyet seviyesine ve daha yukarıya çıkmak istiyorsak, eğer dünyada söz sahibi olmak istiyorsak eğitime önem vermek zorundayız. Artık çağımızda eğitim şekli ve yöntemi her geçen gün değişmektedir. Ancak değişmeyen bir şey var o da öncelikle emek verilmesi, daha çok çalışılması ve okuma üzerinedir. Yöntemler, ders saatleri değişiyor. Azalıyor, çoğalıyor.  Ancak hepsinin ortak özelliği daha çok emek, daha çok disiplin ve geleceğe daha çok odaklanmaktan geçiyor. Bunu da sağlayabilmenin yolu okullarda oluyor" dedi

Program sonunda Selçuklu Halk Oyunları ekibinin gösterileri protokol üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi.

Programın sona ermesinin ardından Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ , İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve protokol üyeleri ilk ders zilini çaldı ve öğrencilerimiz sınıflarına geçti.

Sınıfları ziyaret eden Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ , İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve protokol üyelerimiz  öğrencilerimizin çok çalışmalarını, derslerini iyi dinlemelerini ve bol bol kitap okumalarını istedi.

Öğretmenler Odasında okul idarecileri ve öğretmenlerle de bir araya gelen Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ, eğitimin disiplin işi olduğunu ve ilk günden ciddiye alınması gerektiğini belirtirken, başarılı bir eğitim öğretim dönemi temennisinde bulunmasıyla Selçuklu İlkokulumuzdaki tören sona erdi.

09-09-201909-09-201909-09-201909-09-201909-09-201909-09-201909-09-201909-09-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.