AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ ın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı...

Kurtuluş Savaşımızın başlamasının üstünden tam 99 yıl geçti. Samsun’a çıkışın ve şanlı tarihimize yeni bir destan ekleneceğinin müjdesinin 99.yıldönümü.Atalarımızın cesaretini, hürriyet aşkını, dik duruşunu dünyaya göstermeye ant içtiği Samsun’dan başlayan Amasya’dan , Sivas’ dan ve Erzurum’dan tüm vatana taze bir kan gibi yayılan kurtuluşun habercisi 19 Mayıs 1919. Bu denli önemli bir gün ancak gençlerin omuzlarında yükselebilirdi, onların göğsünde arşa uzanabilirdi . Kurtuluş Savaşı günlerinde gençler nasıl bir ateş yakmışlarsa bağırlarında bugünün gençleri de aynı motivasyonla çalışmalı, ülkemize aynı ruh ve imanla sahip çıkmalıdır. Gençlerimiz geleceğimizin teminatıdır ancak bizim üzerimize düşen nitelikli gençler yetiştirmektir. Gençlerimizin önünü açmalı, akademik başarının yalnızca yeterli olmadığını bunun yanında kendilerini iyi yetiştirmeleri gerektiğini, milli ve manevi değerlere sahip olmaları gerektiğini de anlatmalıyız. İnanmalıyız gençlerimize; ecdadımızın emaneti olan bu vatanı daima koruyacaklarına, bizi biz yapan değerlere sahip çıkacaklarına.

Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyor, kahramanlar şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyor, saygılar sunuyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.