AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı...

Her sabah heyecanla uyanır  yataklarından öğretmenler.Evlerinden çıkarken bir sevinç kaplar içlerini. İlk baharın yeşilliği  ve coşkusu kadar sonbaharın tüm güzelliği de akseder yüzlerinde. Onun adı Öğretmendir, O Öğretmendir. Bilir ki taptaze beyinler onu bekler daha bahçeye adım atar atmaz, koridorlarda, sınıflarda ışıldayan gözler karşılar o nadide insanları. Yeni bir destan yazmak için mum gibi yanarlar, erirler minik yüreklerde, körpecik beyinlerde. Öğretmenlik tarif edilemeyecek kadar güzel duyguları barındıran ve ancak yaşam biçimi olarak tanımlanabilecek bir meslektir. Çiçek dolu bir Okulun kokusuyla, bir bahçıvan edasıyla anlamlanır onların hayatları. Geleceğe yapılmış en önemli yatırımdır öğrencilerle geçirilen her bir an. Yıllar geçer, unutulmazlar arasında en ön sıralarda yer alır, sıcacık yüreklere sevgi tohumları eken yumuşacık kalplere bir dokunuş izi bırakan öğretmenler. Bir anne şefkati kadar latiftir onların gönülleri.

24 Kasım, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Lakin sadece 24 Kasım günleri vesilesiyle hatırlanmaz öğretmenler. Her gün her an bir akıllarda belirip, anılar arasından çıkıp gelir oturur bir dost sohbetinde kahve içilen masanızın en kıymetli köşesine. Anlatılan duygu yüklü anıların ardından onu çok sevdim diyerek tamamlanır cümleler. Gelecek nesillerin yön çizgilerini belirlerler, her bir hayat için ışık saçarlar  gönüllere. 

Kıymetli Meslektaşlarım;

İşte böyle bir sorumluluk yüklüdür her birimizin omuzlarında. Her öğrencimizin yüzünde sonsuza dek sürecek tebessümler, unutulmaz anılar, ve geleceğimizin mimarları ancak bu yükümlülükle gerçekleştirilecektir. Sevgiyle hatırlanan  öğretmenler olmak istiyorsak, yeni Büyük Türkiye’yi kuracak, var edecek nesiller yetiştirmek istiyorsak, yüreğimizi ortaya koyarak, gece gündüz demeden tüm çabamızı ve fedakarlığımızı sergileyerek çalışmamız gerekmektedir. 2023 Vizyon Hedeflerini ancak böyle bir gayretle gerçekleştirebiliriz. Bu gayreti gösterecek inanç ve güç sizlerde mevcuttur. Yapacağımız en önemli ödevimiz işte bu gücü harekete geçirmektir. Bu gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyor ve emekleri için teşekkür ediyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten duygularımla kutluyorum. Emekli öğretmenlerimize sağlıklar dilerken ebediyete irtihal eden şehit öğretmenlerimizi rahmetle anıyor,saygılar sunuyorum.

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.