AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN İstiklal Marşı’nın Kabulünün 98. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programına Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN İstiklal Marşı’nın Kabulünün 98. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Programına Katıldı...

Kamil Miras Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan programa Vali Yardımcımız Ümit Şeref KAYACAN,  İkmal Albay Ahmet AKINCI, Belediye Başkan Vekili Sabri DEMİRKAPI, İdare Mahkemesi Başkanı Osman AKCAN, Baro Başkanı Avukat Turgay ŞAHİN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, il kurum yöneticileri, okul müdürleri, öğretmen, öğrenciler ve veliler katıldı.

Kamil Miras Anadolu Lisesi Şehit Kerim Üye Konferans Salonu’nda, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını Okul Müdürü Yaşar KALE yaptı.

Günün anlam ve önemini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “Ömrünü vatanına ve milletine adamış olan İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Yüce Türk Milletinin bağımsızlık ve kutsal değerler uğruna verdiği mücadeleyi anlattığı İstiklal Marşımızın, Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 98’nci yıl dönümünü kutluyoruz. İstiklal Marşının yazılmasına neden olan milli mücadele yıllarının önem ve şuuruna vararak vatanımıza  sahip çıkmak, geleceğimizin teminatı olan gençlerimize bu bilinci aşılamak hepimizin görevidir. Bu amaçla hazırlanan programda  emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Mehmet Akif Ersoy tarafından kaleme alınan “YEİS” adlı şiiri okulumuz 11/F sınıfı öğrencilerinden Ayşenur BALAKAN ve Ali Talha TÜRKOĞLU okudu. İstiklal Marşımızın günümüze kadar olan besteleri ile ilgili video sunumunun ardından öğrenciler tarafından hazırlanan oratoryo sergilendi. İstiklal Marşımızın tarihçesiyle ilgili video ve slayt gösterimi ile devam eden törende müzik öğretmeni Gülgün HELVACIOĞLU yönetiminde okul korosu Mehmet Akif ERSOY’un bestelenmiş şiirlerini ve “Memleketim”  şarkısını seslendirdi. Öğrencilerinin sunduğu halk oyunu gösterileri  de katılımcılar tarafından ilgiyle izlenildi.

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin Vali Yardımcısı Ümit Şeref KAYACAN,  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve diğer protokol üyeleri  tarafından verilmesiyle program sona erdi.

12-03-201912-03-201912-03-201912-03-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.