AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN İstiklal Marşı'nın Kabulünün 99. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Programına Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN İstiklal Marşı'nın Kabulünün 99. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Programına Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Türkiye'nin bağımsızlık savaşını ölümsüzleştiren İstiklal Marşı'nın kabulünün 99'uncu yıldönümü kutlamaları ve milli mücadele destanının şairi Mehmet Akif ERSOY'u anma programlarına katıldı. 

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Mehmet Akif Ersoy İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan programa İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanı sıra Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğg. Osman ALP, Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa ÇELENK, il müdürleri, okul müdürlerimiz ile öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

Rehberlik ve Araştırma Merkezi Konferans Salonu'ndaki programın öncesinde Mehmet Akif ERSOY'un fotoğraflarından oluşan sergi protokol üyelerince gezilerek, incelendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan programın açılış konuşmasını Okul Müdürü Nihat SELEK yaptı. Selek konuşmasında: "Aziz milletimizin vatanını koruma ve savunma azmini, kararlılığını, kahramanlığını anlamak için başka hiçbir metin, hiçbir kitap yazılmasa bile İstiklal Marşı tek başına yeterlidir. İstiklal Marşı'mızı iyi anlayabilmek, Mehmet Akif'i iyi tanımayı gerektirir. Kimdir Mehmet Akif? Cumhuriyet devrimizin en dikkate değer, fikir ve sanat adamı, vatanseverliğimizin, hürriyet aşkımızın şairdir. Aslına bakarsanız Mehmet Akif Türk Milletinin ta kendisidir" dedi.

Anma programında Müzik Öğretmenimiz Sabri TÜRKÜSEV yönetiminde hazırlanan okul korosu Mehmet Akif Ersoy'un bestelenmiş eserleri Zulmü Alkışlayamam ve Cenk Marşını seslendirdi.

Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğretmenlerimizin yazdığı ve öğrencilerimizin oynadığı İstiklal Marşı'nın yazılış sürecini anlatan 'Korkma' adlı piyes ilgiyle izlendi.

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u anma günü nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin protokol üyeleri  tarafından verilmesiyle program sona erdi.

12-03-202012-03-202012-03-202012-03-2020

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.