AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Kanser Tedavisi Gören Çocuklarımızın Karne Sevincini Paylaştı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Kanser Tedavisi Gören Çocuklarımızın Karne Sevincini Paylaştı...

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Kliniği bünyesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından oluşturulan hastane sınıfında, eğitim ve kanser tedavisi gören çocuklarımız, karne sevinci yaşadı.

Hattat Ahmet Karahisari Kültür ve Sanat Merkezindeki programa Vali Yardımcımız Dr. Mehmet BOZTEPE, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah OKUMUŞ, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Murat PEKER, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Genel Sekreteri Z. Kutay ERŞEN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet TANIR, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat KORKMAZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL, Şube Müdürümüz Muammer DEMİRCAN, tedavi gören çocuklarımız ve aileleri katıldı.

Etkinlikte, eğitimden feda edeceğimiz çocuğumuz olmadığını belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Türkiye'de ilk kez bir hastanede sınıf oluşturduklarını ve 109 öğrencimize düzenli eğitim verildiğini söyledi. Eğitimde 2023 vizyonu çalışmaları kapsamında mutlu çocuklar için mücadele ettiklerini söyleyen YALÇIN; "Eğitim yılı başında Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Hastanesi'nde uzun süre tedavi gören çocuklar için bir hastane sınıfı açtık. Bizim eğitimde feda edeceğimiz hiçbir ferdimiz yok. 2018-2019 eğitim yılında 147 bin öğrencimiz karnelerini aldı. Biz de bu hastane okulunda eğitim gören çocuklarımıza karne vermek, moral aşılamak için bir karne töreni düzenledik. Hastane okulu Türkiye'de ilk kez bu kadar düzenli ve kapsamı geniş bir şekilde oluşturuldu. Milli Eğitim Bakanlığımızın da 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında 'Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye' hedefi doğrultusunda çalışıyoruz. Çocuk gülerse, dünya güler. Mutlu çocuklarla güçlü Türkiye'mizi tesis etmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Törende konuşan AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah OKUMUŞ ise çocukların hastane ortamında kaygılandığı bazı konuların olduğuna vurgu yaptı.

OKUMUŞ, bu kaygıların arasında eğitimden, okuldan uzak kalmakta bulunduğunu belirterek; "Çocuklar hastanede tedavi gördüğü süre içinde aileden uzak kalma, arkadaşlarından ve kardeşlerinden uzak kalma gibi endişeler taşıyor. Bunlar çocuk üzerinde ciddi kaygı ve sıkıntılar oluşturur. Birde bunun üzerine uzun süre hastanede kalan, ciddi sağlık sorunu olan çocukların eğitimden uzak kalma korkusu eklenir. Bu kaygıların en aza indirilmesi için hastane okulu düzenlendi. Bu faaliyetin ve okulun çok yararlı olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

Konuşmalardan sonra hastanede kanser tedavisi gören çocuklarımız ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Çocuk Korosu tarafından konser verildi.

Şiir ve konserin ardından hastane sınıfında eğitim gören çocuklarımıza İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve protokol üyeleri tarafından karnelerinin verilmesiyle program sona erdi.

17-06-201917-06-201917-06-201917-06-201917-06-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.