AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Katılımcılara Aile Eğitimi Sertifikalarını Verdi…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Katılımcılara Aile Eğitimi Sertifikalarını Verdi…

Yusuf Özer Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisemizde düzenlenen Aile Eğitimi Sertifika Törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın yanısıra Özerler Holding Yön Kur. Başkanı Mustafa ÖZER, öğretmen ve öğrenciler ile eğitim alan veliler katıldı.

 Açılış konuşmasını yapan Yusuf Özer Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Necdet SARAÇOĞLU; “Eğitimde feda edilecek fert yoktur ve öğrenmenin yaşı yoktur düsturu içinde okul öğrenci velilerine yönelik okul rehberlik servisince hazırlanan program doğrultusunda iletişim  kurmak, ergeni tanımak, birlikte büyümek, olumlu davranış kazandırmak, uzlaşabilmek, risk  yönetmek, geleceği planlamak ve taş boyama etkinliği  konularında 8 haftalık bir eğitimle velilerin bilgilendirilmesi, oyun ve etkinliklerle pekiştirmenin sağlanması yapılmıştır. Eğitimi tamamlayan 12  velimiz  kendi evlatları ile taş boyama etkinliği içinde bulunarak istenirse güzel şeylerin yapılabileceğini gösterdi” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN konuşmasında; “Haftanın bir gününü aile eğitimlerine ayırarak fedakarlık yapan katılımcılarımıza teşekkür ediyorum. Aile eğitimlerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak büyük önem veriyoruz. Eğitim-Öğretimde okul, aile ve öğrenci bir bütündür. Aldığınız eğitimlerin sonucunda birçok bilgi ve davranış kazandınız. Bu kazanımlarınız çocuklarımızın çok yönlü gelişimini destekleyecektir. Bir ülkenin en önemli kazanımlarından biri de mesleki eğitimde yetişen bireylerdir. 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde mesleki eğitimde mutlaka ilerleme kaydetmeliyiz. Milli eğitim Bakanlığımız 2019 yılını ‘Mesleki Eğitim Yılı’ olarak ilan etti. Meslek liselerimizde okuyan öğrencilerimiz için çok ciddi çalışmalar yürütülmekte. Aile eğitimi atölyelerini okullarında işleterek sürece katkı sağlayan başta okul müdürümüz olmak üzere tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Özerler Holding Yönetim Kurulu Başkanı  Mustafa ÖZER’de; “Öğrencilerin meslek liselerinden kendi alanlarında üretim yapacak birikimle mezun olmaları meslek liselerinin önemini artıracaktır. Aile eğitimine katılan velilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Eğitimler sürecinde yapılan faaliyetlerin slayt olarak izlenmesinin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve protokolün  katılımcılara sertifika vermesiyle program sona erdi.

24-04-201924-04-201924-04-201924-04-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.