AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Kazım Özer İlkokulunda Mangala Turnuvasına Katıldı...

Türk Zekâ ve strateji oyunu olarak tescillenen Mangala Oyununun genç kuşaklara tanıtılması ve okullarımızda yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla Rehber öğretmen Mehmet TUNÇKOL koordinatörlüğünde Merkez Kazım Özer ilkokulunda, İlkokul öğrencilerine yönelik olarak Afyonkarahisar İl Geneli Mangala Turnuvası düzenlendi.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Kazım Özer İlkokulunda Mangala Turnuvasına Katıldı...

Mangala öğrencilerin zihinsel kapasiteleri ve becerilerinin geliştirilmesinde zekâ/akıl oyunları etkili bir araç olduğu bilinmektedir. Mangala Turnuvası ile öğrencilerin eğlenceli vakit geçirirken analitik düşünme teknikleri ile tanışmaları ve bu becerilerini geliştirmelerini sağlamak ta amaçlanmıştır.

Afyonkarahisar Merkezdeki ilkokulların katıldığı Mangala turnuvasında, Hisarbank 100. Yıl İlkokulu öğrencisi Emine Melis MİNTAŞ birinci, Kadaifçioğlu ilkokulu öğrencisi Muhammed Mustafa KANIK ikinci, Kazım Özer İlkokulu Öğrencisi Can ÖZDEMİR üçüncü oldu.

 Ödül töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; bu tür faaliyetleri önemsediklerini ve her yıl öğrencileri geliştirecek bu tür turnuva ve faaliyetlerin düzenlenmesi gerektiğini ifade etti.

Dereceye giren öğrencilere madalya, kupa ve sertifikalarının verilmesinin ardından turnuva fotoğraf çekimiyle sona erdi.

17-05-2018 17-05-2018 17-05-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.