AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Kitap Kurdu Ödül Törenine Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Kitap Kurdu Ödül Törenine Katıldı...

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Türkiye genelinde ortaokul öğrencilerimize yönelik düzenlenen Kitap Kurdu yarışmasında derece alan öğrencilerimiz için Osmangazi Ortaokulumuzda düzenlenen ödül törenine Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ, Belediye Başkanımız Mehmet ZEYBEK, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Şube Müdürümüz Mustafa GÜNAY, Türkiye Gençlik Vakfı İl Temsilcisi Yunus Emre KORKMAZ, okul müdürlerimiz, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

Açılış konuşmasını yapan TÜGVA Afyonkarahisar Ortaokul Koordinatörü Kadir KARAKOÇ, yarışma hakkında bilgiler verdi. Ardından söz alan Belediye Başkanı Mehmet ZEYBEK ise kitapların ve okumanın öneminden bahsederek, öğrencilere kitap okumaktan asla vazgeçmemelerini tavsiye etti.

Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ özellikle ortaokul çağlarında kazanılan okuma alışkanlığının kalıcı ve etkili olduğuna dikkat çekerek; "Valiliğimiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz okumanın önemli olduğunu ve bunun bir proje çerçevesinde yürütülmesi gerektiğini her fırsatta anlatıyor. Bunun bir sonucu olarak da ilimizde her geçen gün okuma alışkanlığı yaygınlaşıyor. Okumaya yönelik alt yapıyı da fuarlar ve değişik etkinliklerle sağlamaya çalışıyoruz. Şuanda her okulumuzun kütüphanesi, kitaplıkları her öğrencinin ulaşabileceği şekilde dizayn edildi. Bu durum kitaba ulaşmayı kolaylaştırıyor. Bundan sonraki hayatınızda kitap okumayı hedef edinin, ilke edinin. TÜGVA'yı bu alanda tebrik ediyorum. Kamu olarak bizler ne kadar kitap okuyun desek de bu işin bir STK ayağı olmadan bireyselde kalıyor. İlimizde farklı STK ve kuruluşlar aracılığıyla 3 ayrı kitap okuma yarışması devam ediyor.2 ay sonra Kitap Fuarı sizler için kapılarını bir kez daha açacak. Her türlü kitabı okuyabilecek hazırlıkta olun ve her kitabı fırsat buldukça okuyun. Kitap okumanın ödülü bisiklet. Kitap okuyarak bilgi dağarcığınızı geliştireceksiniz, bisiklet ödülü ile de vücudunuzun ihtiyacını gidereceksiniz." dedi.

Afyonkarahisar Valimiz Mustafa TUTULMAZ, Belediye Başkanımız Mehmet ZEYBEK, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve TÜGVA  İl Temsilcisi Yunus Emre KORKMAZ'ın 7. ve 8. Sınıflar kategorisinde il birincisi aynı zamanda Türkiye üçüncüsü olan Muhammed AYKIZ, il ikincisi Türkiye beşincisi Fatma Beyza UYGUN, il üçüncüsü Abdülkadir KAYA, 5. ve 6. Sınıflar kategorisinde il birincisi olan Süleyman Efe TOPAL ve derece alan diğer öğrencilere ödüllerini vermesiyle tören sona erdi.

16-01-202016-01-202016-01-202016-01-2020

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.