AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Kızılay Haftası Kutlama Etkinliğine Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Kızılay Haftası Kutlama Etkinliğine Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Türk Kızılay Afyonkarahisar Şubesi ve Gedik Ahmet Paşa İlkokulumuz tarafından düzenlenen Kızılay Haftası Kutlama etkinliğine katıldı.

Gedik Ahmet Paşa İlkokulumuzda gerçekleştirilen etkinliklere İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanısıra Türk Kızılay Afyonkarahisar Şubesi Başkanı Fatih OKYAR, Başkan Yardımcısı Mehmet YAKIN, Afyon Kocatepe Üniversitesi Genç Kızılay Topluluğu, öğretmen ve öğrencilerimiz katıldı.

Kutlama etkinliğinde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; "29 Ekim ? 4 Kasım tarihleri arasında Türkiye genelinde bulunan okullarımızda Kızılay Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Bugün bizlerde Kızılay Haftasını kutlamak için bir araya geldik. Sevgili öğrenciler bildiğiniz üzere Kızılay savaşta, barışta, doğal afetlerde ihtiyaç sahiplerine birçok alanda yardım yapan bir kurumumuz. Kızılayın kuruluş amacı ve yürüttüğü insani yardım faaliyetleri hakkında program sonunda daha çok bilgi sahibi olacağız. Türk Kızılayı'na ve faaliyetlerine yönelik öğrencilerimizde farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen programa katkılarından dolayı Türk Kızılay Afyonkarahisar Şubemize, Gedik Ahmet Paşa İlkokulumuza ve Genç Kızılay Topluluğu öğrencilerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Türk Kızılay Afyonkarahisar Şubesi Başkanı Fatih OKYAR konuşmalarında; "Türk Kızılayı Genel Merkezimiz ve Türkiye genelindeki tüm şubelerimiz tarafından çeşitli etkinliklerle kutlanan bu haftada Türk Kızılayı' nın kuruluş amacını ve yürüttüğü insani yardım faaliyetlerini özellikle öğrencilerimize, gençlerimize ve kamuoyuna anlatarak, Türk Kızılayı'na ve faaliyetlerine yönelik farkındalık oluşturmaktır. İlimizde de bu faaliyetlerimizde bizlere katkı sağlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz ve Okul Müdürlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından öğrencilerimiz şiirlerini okudu. Program Genç Kızılay Topluluğu öğrencilerimizin sunumları sonrasında izlenen eğitici ve öğretici çizgi filmle Kızılayın amaçları ve faaliyetleri hakkında öğrencilerimizin bilgilenmesiyle sona erdi.

31-10-201931-10-201931-10-201931-10-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.