AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Kodlama-Robotik ve Tasarım Atölyelerini Açtı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Kodlama-Robotik ve Tasarım Atölyelerini Açtı...

Proje kapsamında, öğretmen ve öğrencilerimizin farkındalığını arttırmak, kodlama ve robotik eğitim araçları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak Kasım 2019 tarihinden beri ilimizde bulunan çeşitli branşlardaki 940 öğretmenimize Kodlama, Robotik, STEM, Üç Boyutlu Tasarım, Zeka Oyunları, Bilgisayarsız Kodlama eğitimleri verilmiştir. Projenin aşamalarında biri olan Robotik Kodlama atölyelerinin oluşturulması, eğitimlerin sürekliliğinin sağlanması ve öğrencilerimize daha rahat ve kullanılabilir bir ortam oluşturmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün öncülüğünde ve okulumuzun destekleriyle, Şehit Sami Çiftçi İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde Robotik, Kodlama ve Tasarım Atölyesi açıldı.

Açılışa İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanısıra İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Mustafa GÜLER, İl Müftü Yardımcısı Mehmet Ali DEĞİRMENCİ, Müdür Yardımcılarımız Mevlüt ÇINAR, Fatih AKÇİL, Şube Müdürlerimiz A.Fevzi ÖZDEMİR, Gürbüz BIDIK, Hikmet TUNCER, Eğitim Birsen 1 Nolu Şube Başkanı Mustafa ARSLAN ve idareci ve öğretmenlerimiz katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Şehit Sami Çiftçi İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Zafer BALI; " Bir yaşam alanı olarak okulumuzu her bir öğrencimizin değerine değer, mutluluğuna mutluluk katan millî ve manevi erdemlerle birlikte yaşam becerilerini de geliştirebildiği mekân olarak görüyoruz. Robotik Kodlama Atölyesinde öğrenciler teknolojiyi sadece kullanan değil, aynı zamanda üreten bireyler olmaları yönünde eğitim alıyor. Robotlara nasıl komut verileceğini öğrenen küçük mühendisler, kod yazarak robotlara birtakım görevler yaptırıyor. Kendi ürünlerini oluşturan öğrenciler üretmenin heyecanını yaşıyor. Son dönemde revaçta olduğu kadar maliyeti de yüksek olan robotik kodlama atölyesinin okulumuza kazandırılması noktasında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze şükranlarımı arz ediyorum. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum" dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN " Afyon Kodluyor Projesi, İlimiz okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin; analitik düşünme becerilerinin, sebep sonuç ilişkisi kurma ve takım halinde çalışma yeteneklerinin, inovatif düşüncelerinin arttırılıp girişimcilik becerilerinin geliştirilmesi, kod okuryazarlığı bilincinin yaygınlaştırılması ve bütün bunların gerçekleşmesi içinde il genelinde kodlama ve robotik eğitimlerinin verilmesi amacıyla "Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Afyon Kodluyor Kodlama ve Robotik Eğitimi Projesi" uygulanmaktadır.2023 Eğitim vizyonu kapsamına okullarımız bünyesinde açılan bu tür atölyeleri İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman desteklemekteyiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Kurdele kesiminin ardından öğrencilerimizin atölyede yaptığı robot gösterileri ile açılış sona erdi. 

28-06-201928-06-201928-06-201928-06-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.