AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Kodlama, Temel Elektronik, Oyun Temelli Blok Kodlama ve 3D Yazıcı ile Tasarım Üretim Kurslarımızı Ziyaret Etti…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL Afyon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , Kazım Özer İlkokulu ve Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulu’ nda  Hizmetiçi Eğitim kurslarına katılan  öğretmenlerimizi  ziyaret etti.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Kodlama, Temel Elektronik, Oyun Temelli Blok Kodlama ve 3D Yazıcı ile Tasarım Üretim Kurslarımızı Ziyaret Etti…

 Öğretmenlerimizin kod okuryazarlığı bilincinin yaygınlaştırılması, Robotik eğitimi ve kullanımına dair farkındalığı arttırmak, kodlama ve robotik araçları hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak için İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülmekte olan Afyon Kodluyor projesi kapsamında 21 Ocak 2019 – 1 Şubat 2019 tarihleri arasında Hizmetiçi Eğitim kapsamında tüm branşlardaki öğretmenlerimize Bilgisayarlı / Bilgisayarsız  Kodlama, Temel Elektronik, Oyun Temelli Blok Kodlama ve 3D Yazıcı ile Tasarım Üretim Kursu eğitimleri verilmektedir.

Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN öğretmenlerimizin sömestr tatili olmasına rağmen kurslara katılımlarından memnuniyet duyduğunu belirterek; “Sömestr tatilinde Merkez ilçemiz ve Dinar ilçemizdeki kurs merkezlerinde yaklaşık 200 öğretmenimiz eğitimlere katılmaktadır. Öğretmenlerimiz aldıkları eğitimleri öğrencilerine aktararak, öğrencilerimizin analitik düşünme becerilerini, sebep sonuç ilişkisi kurma yeteneklerini ve inovatif düşüncelerini arttıracağına inanıyorum.” dedi.  

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin  YALÇIN, eğitimlere katılan tüm öğretmenlerimize ve eğitimcilere teşekkür ederek ziyaretlerini tamamladı.

22-01-201922-01-201922-01-201922-01-201922-01-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.