AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Ezan Okuma ve Hafızlık Yarışmalarına Katıldı …

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma, Ezan Okuma ve Hafızlık Yarışmalarına Katıldı …

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektör Yrd. Prof Dr. İsa SAĞBAŞ, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Mustafa GÜLER, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat PEKER ,İl Müftüsü Şükrü KABUKÇU, İl Müftü Yardımcısı Muhammed Ali ÖZER, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Şube Müdürümüz  A. Fevzi ÖZDEMİR, Eğitim Birsen Afyonkarahisar 1 Nolu Sendika Başkanı Mustafa ARSLAN, Okul Aile Birliği Başkanı Veysel ARSLAN, Okul Müdürlerimiz, veli ve öğrencilerimiz, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü önderliğinde, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü himayesinde, Şemsettin Güneş İmam Hatip Ortaokulu koordinatörlüğünde düzenlenen yarışma programına katıldı. Programda İmam Hatip Ortaokulları öğrencileri Genç Sada “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma”, Genç Bilaller “Ezan Okuma” ve Genç Muhafızlar “Hafızlık” kategorilerinde erkek öğrencilerimiz yarıştı. Ayrıca yarışmalara kız öğrencilerimiz  Afyon Lisesi Konferans Salonunda Kadınana İmam Hatip Ortaokulu koordinatörlüğünde yapılan Genç Nida “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma” ve Kur’an’ın Genç Muhafızları “Hafızlık” yarışmalarına katıldı. Programlarda konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; “Kur’an-ı Kerimi okurken anlamak ve onun emirlerini yaşamak olmazsa olmazlarımız arasında yer almalıdır. Rabbimize bugünlerimiz için sonsuz şükürler olsun ki İmam Hatip Ortaokulları arasında çok sayıda öğrencimiz Rabbimizin  yüce kelamını yarışma kapsamında telaffuz ediyor. Burada yarışan tüm öğrencilerimizi canı gönülden kutluyorum. Her biriniz bizim gönlümüzü kazanmış olan fatihlersiniz.  Bu öğrencileri yetiştiren anne babaları tebrik ediyorum. Çocukların güzel bir yolda yürüdüğünü asla unutmayın. Bu çocukları yetiştiren öğretmenlerimize, Diyanet camiamıza, müftülüğümüze teşekkür ediyorum. Yarışma kapsamında bulunan tüm okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize onlara destek veren okul aile birliklerimize, değerli jüri üyelerimize, sunucularımıza ve sponsor olan herkese teşekkür ediyor ayrıca tebrik ediyorum. ”    dedi.

Yarışmalar sonucunda dereceye giren öğrencilere protokol üyelerinin ödüllerini vermesi ve toplu fotoğraf çekimleriyle programlar sona erdi.

19-12-201819-12-201819-12-201819-12-2018

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.