AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Matematik Soru Hazırlama Komisyonunu Ziyaret Etti…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ve Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL, Matematik Soru Hazırlama Komisyonumuzu Ölçme Değerlendirme Merkezimizde ziyaret etti.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Matematik Soru Hazırlama Komisyonunu Ziyaret Etti…

Ölçme Değerlendirme Merkezimizde soru hazırlama komisyonunda gönüllü çalışan öğretmenlerimizle sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN  konu tarama uygulamaları ve ortak sınavlarla ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Fatih AKÇİL, İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’a haftanın 3 günü öğleden sonra Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri branşlarından gönüllülük esaslı öğretmenlerimizin soru hazırlamada ve soruların düzenlenmesi konusunda  çalışmalar yaptıklarını, hazırlanan bu soruların merkez ilçemizde ortaokul düzeyinde 5,6, 7 ve 8. sınıflara konu tarama testleri olarak belirli bir takvim doğrultusunda uygulandığını söyledi. Uygulama sonucunda öğretmen ve öğrencilerimize kazanım temelli sıralama ve puanlama olmayan sonuçlar verildiğini belirtti. Hazırlanan sorular içerisinde farklı türden soru tiplerinin bulunduğunu vurguladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; Ölçme Değerlendirme Merkezimiz çalışanlarını yürüttükleri faaliyetlerden dolayı tebrik etti. İlimizde bu yıl ilk defa değişen yönetmelik gereği 5. Sınıflarda Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri,9. Sınıflarda ise Edebiyat ve Matematik derslerinde ortak sınavlar yapılacağını, sınavlarla ilgili kazanım ve belirtke  tabloları ile sınav tarihlerinin ilgili zümrelerle belirlendiğini, okullarımıza gerekli duyuruların planlama dahilinde yapılacağını söyledi. Gönüllük esaslı özveri ile çalışan branş öğretmenlerimize teşekkür  etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN  Ölçme Değerlendirme Merkezi  Personelimize çalışmalarında başarılar dileyerek  ziyaretini sonlandırdı.

13-03-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.