AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Medeniyet Sohbetleri Konulu Konferansa Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Medeniyet Sohbetleri Konulu Konferansa Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün organizasyonuyla, öğretmen ve yöneticilerimize yönelik Kamil Miras Anadolu Lisesi Konferans Salonunda 'Medeniyet Sohbetleri' konulu konferans programı gerçekleştirildi.

Gazeteci Yazar Yusuf KAPLAN'ın konuşmacı olarak katıldığı konferansa İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın yanısıra İl Milli Eğitim müdür Yardımcılarımız Mevlüt ÇINAR, Musa DİNÇGEZ, Fatih AKÇİL, Şube Müdürümüz Adem KARAKELLE, Gürbüz BIDIK, Mustafa KOÇAK, Afyon Kocatepe Üniversitesi Akademisyenleri, okul yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz katıldı.

Katılımcıları geçmişten günümüze doğru tarihte bir yolculuğa çıkaran Gazeteci Yazar Yusuf KAPLAN; "Öncü kuşakları olmayan bir toplumun geleceği olamaz. Toplumun, coğrafyanın ve insanlığın sorunlarını yüreğinde hissedemeyen insanlardan da kuşak olmaz. Gençliği kurtarmamız lazım. Bu ülkenin en kaliteli, birinci sınıf insanlarını, bu ülkenin önünü açacak insanlarını yetiştirmeniz lazım. Sıradan insanlarla bir yere gidilmez sıra dışı insan lazım. Piramidin en tepesi lazım. " diye konuştu. Özellikle tarih, edebiyat, estetik ve felsefe alanında kendisinin oluşturduğu kitap listesini dinleyicilerle paylaşan KAPLAN, bu eserlerin hayatımıza ve ufkumuza yeni bir pencere açacağını belirtti.

Sonuna kadar katılımcıların ilgiyle takip ettiği programda KAPLAN, kendisine yönlendirilen eğitime ilişkin soruları cevaplandırdı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN konferansın sonunda Gazeteci Yazar Yusuf KAPLAN 'a İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün davetini kabul ederek, engin bilgi ve birikimlerini paylaşmasından dolayı teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN'ın Sayın Yusuf KAPLAN 'a hediye takdim etmesiyle program sona erdi.

31-12-201931-12-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.