AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Mesleki Eğitimin Tanıtılması Yönlendirme ve Rehberlik Çalışmaları Toplantısına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Mesleki Eğitimin Tanıtılması Yönlendirme ve Rehberlik Çalışmaları Toplantısına Katıldı…

Bakanlığımız Koordinatörlüğünde Türkiye Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Belgesi ve Eylem Planı Kapsamında Mesleki Eğitimin tanıtılması, Mesleki Eğitime yönlendirme ve Rehberlik Çalışmalarının etkili bir şekilde sürdürülmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın katılımıyla Rehberlik Araştırma Merkezi Toplantı Salonunda izleme ve değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya Şube Müdürümüz Mustafa KOÇAK,  Rehberlik ve Araştırtma Merkezi Müdürümüz Yılmaz ÜLGER  ve Ortaokul Rehber Öğretmenlerimiz katıldı.

Toplantıda İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN; ‘’Gelişim bir bütündür, öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve akademik anlamda farkındalıklarının yanında iç dünyalarını da keşfetmeleri çok önemlidir. Öğrencilerimiz sosyal yaşamdaki farklı uğraşların olduğunu ve mesleki farklılıkları erken yaşta gözlemlemeye başlarlar, bu süreçte yönlendirilmeye ihtiyaç duyarlar. 2023 Eğitim Vizyonunda da Mesleki Teknik Eğitimin hatrı sayılır bir yer ayrılmıştır. Burudan yola çıkarak hep beraber Mesleki Teknik Eğitime bakış açısının değiştirilmesi, niteliğin artırılması, istihdam sağlama ve sanayi ile iş birliği yaparak Mesleki Teknik Eğitimin tanıtılması, yönlendirme ve rehberlik çalışmaları ile başarıya ulaşabiliriz. Şimdiden emekleriniz ve katkılarınız için teşekkür ediyorum’’ dedi.

Toplantı gündem maddelerinin görüşülmesi ve iyi dilek ve temenniler ile son buldu.

06-03-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.