AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Milli Mücadele Zaferleri Robotik Gösterilerine Katıldı...

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Milli Mücadele Zaferleri Robotik Gösterilerine Katıldı...

Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ'ın katılımlarıyla Afyonkarahisar İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve SANLAB işbirliği ile Büyük Taarruz Zafer Haftası kapsamında öğrencelerimizin tasarladığı robotlar  Zafer Meydanı'nda sergilendi.

Afyonkarahisar Zafer Meydanındaki Milli Mücadele Zaferleri Robotik Gösterilerine; Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ'ın yanısıra İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN, Şube Müdürümüz Mustafa GÜNAY, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz AR-GE birimi ve vatandaşlarımız katıldı.

Proje kapsamında 25 Ağustos'ta başlayan 9 Eylül'de düşmanın denize dökülmesine kadar süren zaferlerimiz robotlarla anlatıldı. Milli Mücadelemizin 16 gün sürmesine atfen 16 özel senaryo geliştirildi. Senaryolar Tarih öğretmelerimizin rehberliğinde hazırlandı. Proje kapsamında öğrencilerimiz hem robotik hem tarih eğitimi aldı. Her iki bilgiyi harmanlayan öğrencilerimiz 16 senaryoyu anlatan 16 özel robot tasarladı.

İncelemeleri sonrası değerlendirme yapan Sayın Valimiz Mustafa TUTULMAZ: "Burada çocuklarımız bilim ve tarihi çok güzel bir şekilde birleştirmişler. Hem robot teknolojisini kullanmışlar hem de yakın tarihimiz olan Zafer Haftasını kutladığımız bu hafta içerisinde günün anlam ve önemine uygun güzel bir çalışma yapmışlar. Ben öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN konuşmasında; "Millî Mücadele döneminde yaşanan kahramanlıklar ve kazanılan zaferler Millî Mücadele Robotik Takımı tarafından robotlarla anlatılıyor. Afyonkarahisar İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün destekleriyle kurulan Millî Mücadele Robotik Takımı, ilimizdeki ortaokullarda okuyan öğrencilerimizden oluşmaktadır. Temmuz ayında başlattığımız proje kapsamında 40 öğrencimize robotik kodlama eğitimi verildi. Proje kapsamında tarih öğretmenlerimiz görevlendirildi. Tarih öğretmenlerimiz milli mücadelede öne çıkan zafer ve kahramanlarımızı tespit etti. Seçilen her olay ve kişiler Millî Mücadele Robotik Takımı öğrencilerimiz arasında paylaşıldı. Proje kapsamında katılımcılar Kocatepe başta olmak üzere Millî mücadelenin gerçekleştiği mekanları ziyaret etti. Akabinde öğrencilerimiz kendi üzerlerine düşen olayı en iyi anlatacak robotları üretti. Üretilen robotlar tamamen ortaokul öğrencilerimiz tarafından tasarlanmış ve kodlaması yapılmıştır. Bu proje ile robotik kodlama araçlarının, sadece yazılım eğitiminde değil aynı zamanda bilim eğitiminde de kullanılabileceğini gösteren öğrencilerimize, SANLAB eğiticilerimize, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz AR-GE çalışanlarımıza ve emeği geçen öğretmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.

Afyonkarahisar Millî Mücadele Robotik Takımı tarafından hazırlanan Millî Mücadele Zaferleri Robotik Gösterisi 27 Ağustos akşamına kadar Zafer Meydanı'nda sergilenecektir.

26-08-201926-08-201926-08-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.