AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Mimari Tasarımda İnovasyon Çalıştayına Katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Mimari Tasarımda İnovasyon Çalıştayına Katıldı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN Mimari Tasarımda İnovasyon Çalıştayına Katıldı.

               Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü ile Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde Mimari Tasarımda İnovasyon çalıştayı gerçekleştirildi.

                Sabri Bektöre Konferans Salonunda düzenlenen çalıştaya AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa SOLAK, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürümüz  Metin YALÇIN, AKÜ Rektör Yardımcısı ve GSF Dekanı Prof. Dr. İsa SAĞBAŞ, Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz YALÇIN, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Şerife Ebru OKUYUCU ile beraber teknoloji-tasarım öğretmenleri, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

 

       İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN,  AKÜ işbirliği ile daha önce müzik öğretmenleri ve resim öğretmenleri için de benzer projeler geliştirdiklerini ve çok yararlı olduğunu ifade ederek, düzenlenen çalıştayın hem teknoloji ve tasarım öğretmenleri için hem de öğrenciler için önemini dile getirdi. Eğitimde ezberciliği engelleyerek öğrencilerin verimliliğinin gelişmesini amaçladıklarını dile getiren YALÇIN, “Son yıllardaki atılımlarla artık çocuklarımızın yavaş yavaş üretken olmaya başlaması bizi sevindiriyor. Teknoloji tasarım öğretmenlerimiz var, ders saati konusunda biraz kıyıda köşede kalmış gibiler bunun da farkındayız. Ama gerçekten öğrencilerimizi bu noktada yetiştirebilirsek değerinizin ve öneminizin ne kadar büyük olduğunun farkına varılmış olacak. Bu yüzden teknoloji ve tasarım derslerini matematik, fizik, kimya kadar önemli bir alan olarak görüyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

04-05-201704-05-201704-05-2017

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.