AFYONKARAHİSAR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ‘Minik Kalemler’ Kitap Tanıtımına Katıldı…

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz Değerler Hareketi Projesi kapsamında Mart ayı değerlerinden yola çıkarak Kazım Özer İlkokulu 4/C sınıfı öğretmeni Ayşe ÖZER rehberliğinde öğrencilerimizin yazılarından derlenerek oluşturulan ‘Minik Kalemler’ adlı kitap  İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN tarafından basına tanıtıldı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN ‘Minik Kalemler’ Kitap Tanıtımına Katıldı…

Tanıtımda Okul Müdürü İbrahim YILDIRIM Minik Kalemler kitabının oluşum aşamalarını basın mensuplarına ve öğrenci velilerine anlattı.

 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN yaptığı konuşmasında; “İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Okuduğum Kitabın İçindeydim ve Değerler Hareketi gibi büyük ve kapsamlı birçok proje yürütüyoruz. Bu projelerin beklenen amaçlarına ulaşıldığının göstergesi olan bu tarz çalışmalar memnuniyet verici. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kazım Özer İlkokulumuzda yürütülen Harezmi Eğitim Modeli çalışmalarını inceleyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’a Okul Müdürümüz İbrahim YILDIRIM, proje koordinatörümüz ve görevli öğretmenlerimiz eşlik etti.

İlimizde ilk defa 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında uygulanmaya başlanan Harezmi Eğitim Modeli projesinde 6 farklı öğretmen aynı anda derse katılmakta; öğrenciler robotik kodlama, web 2.0 araçları, görsel tasarım teknikleri, üç boyutlu tasarım, fen ve teknoloji gibi farklı konularda çalışmalar yapmaktadır. Proje 2018-2019 yılında da Kazım Özer İlkokulunda devam etmektedir.

     Proje çalışmalarını yerinde incelemek üzere öğretmen ve öğrencileri ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN projede yürütülen çalışmaları ilgi ile takip edip öğrencilerle sohbet ederek bilgiler aldı, ayrıca emeği geçen herkese teşekkür ederek öğrencilere çalışmalarında başarılar diledi. Harezmi Eğitim Modeli Projesinin öğrencilerimize faydalı olacağını düşündüğünü ifade etti.

    Ziyaret İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin YALÇIN’ın öğrencilerle fotoğraf çektirilmesi ile sona erdi.

30-04-201930-04-201930-04-2019

Karaman Mahallesi Karaman İş Merkezi Albay Reşat Çiğiltepe Caddesi No9 03100 Merkez / Afyonkarahisar - 02722137603 (PBX)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.